טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

תוכנית לימוד מתמשכת אונליין בזום – “הדהרמה שלימד הבודהה ואריגתה בחיי היום יום” – שלמה ש. שפרינגר

פרטים

תאריך:
22/09/2022
זמן:
18:30 - 20:30
קטגוריית אירוע:
אתר
https://sukhavatidharma.wordpress.com/

פרטים אחרים

לינה
הסתר

מקום

אונליין

חברים וחברות יקרים ויקרות!

אני שמח להזמין אתכם/ן לקורס מתמשך אונליין אותו אנחה בזום.

“הדהרמה שלימד הבודהה ואריגתה בחיי היום-יום” היא סדרה מתמשכת של שיעורי דהרמה אותם אמסור פעם אחת מדי שבוע. בשיעורים אלה אקנה בסיס רחב דיו ועמוק דיו כדי להבין וליישם בפועל את הדהרמה, התורה שלימד הבודהה. את השיעורים נלמד בעיקר מתוך דרשותיו המוקדמות של הבודהה בקאנון הפאלי, אולם מדי פעם נלמד גם מתוך שיעוריהם של מורי המהאיאנה באסכולותיהם השונות כמו של הצ’אן (זן)-בודהיזם, “הארץ השמחה (הטהורה)”, וכן הלאה.

בשיעורים הראשונים אסביר את טבעה של הדהרמה וכוונותיה, יחד עם עקרונות עיוניים ומעשיים של תרגול מדיטציה בישיבה כדי שכבר תוכלו ליישמם באופן מיטבי. גם אם חלק מכם בטוח שהוא יודע לתרגל מדיטציה בישיבה, אני בעצמי בטוח שלפחות כמה מן ההנחיות שאמסור תהיינה לכם לתועלת רבה.

מכיוון שהדהרמה אינה רק תרגול של התודעה במדיטציה בישיבה, אלא דווקא בעיקר אימון של התודעה בחיים היומיומיים, אנחנו נלמד את עקרונותיה של הדהרמה באופן עיוני יחד ובצמוד עם הנחיות ליישומים מעשיים שלהם, תוך כדי אריגתם שתי וערב בהתרחשויות ובמעשי היום-יום, והטמעתם בתודעתנו.

למי מתאימים השיעורים? ל כ ו ל ם ! לאלה המתחילים את צעדיהם הראשונים בדהרמה ולאלה הרואים בעצמם “מתקדמים”. גם אם אנחנו חושבים שאנחנו מתקדמים, נופתע עד מאוד לגלות כמה דברים מיטיבים ומועילים נוכל עוד ללמוד!

השיעורים הם בתשלום של 50 ש”ח עבור שיעור אחד של כשעתיים, או דאנה (תרומה) כפי יכולתם ונדיבותם של המשתתפים. אבל, ושימו לב, גם אם אין ביכולתכם לשלם או לשאת תרומה, אתם עדיין מוזמנים! כסף לעולם לא יהווה מעצור בשבילי מלמסור את הדהרמה לכל מי שנפשו עשוייה לחפוץ בה.

השיעורים יתחילו ביום חמישי הקרוב בתאריך ה-21 במאי ב-6:30 בערב ויסתיימו ב-8:30 בערב. באופן עקרוני אם לא יהיו שינויים בלתי צפויים השיעורים יימסרו באופן קבוע פעם בשבוע כל שבוע בערב של יום חמישי.

כדי להשתתף בשיעור עליכם להירשם כאן https://forms.gle/2wFwk8p6XGaviPn86 וכשעה או שעתיים לפני השיעור אשלח אליכם בדוא”ל את קישור הזום לפגישה, יחד עם פרטי הביט וחשבון הבנק שלי.

אשמח לראותכם! בברכתן של שלוש אבני החן של הבודהה, הדהרמה והסנגהה, שלמה ש. שפרינגר