טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

תודעת ההיחלצות הוודאית – גשה פמה דורג’ה – אונליין

מקום

אונליין

אנו שמחים להודיע כי מורנו האהוב גשה פמה דורג’ה נעתר לבקשתנו וילמד אותנו בקורס מקוון בן 4 מפגשים את נושא תודעת ההיחלצות הוודאית – התודעה שנטשה את דאגות העולם הזה ואת התשוקה להנאות העולם הזה ושנחושה להיחלץ ממעגלי הקיום. בהתבסס על שיעוריו של גשה לה ומיד לאחריהם, תמשיך מורתנו האהובה אני לוסנג ותעביר לבקשתנו מדיטציות, חזרה על הנלמד ושאלות ותשובות על נושא הלימוד.

מהי תודעת ההיחלצות הוודאית ומדוע היא כה חשובה?

אם נביט על חיינו ומהלכם נבין כמה הם יקרי ערך וקצרים. האם נוכל למלא אותם במשמעות ולהפכם לבעלי ערך? האם ייקל עלינו לעשות זאת כפרעוש או חיה רדופה? חיי אדם הינם הזדמנות יקרת ערך הצופנת אפשרויות הן להווה והן לעתיד, והיא נדירה שהרי אף אחד לא יוכל להבטיח לנו שבלידתנו הבאה ניוולד כבני אדם. יתרה מכך – פעולותינו בחיים האלה נושאות תוצאות המשפיעות על מהלכי חיינו אלה והבאים; הארעיות והמוות סובבים אותנו מכל עבר, רווים בסוגי אי נחת וסבל; בורותנו התופסת את המציאות בצורה שגויה גורמת לנו לפעול על בסיס רגשותינו העוכרים – וכך אנו מוצאים את עצמנו חווים את תוצאותיהן של פעולותינו ומתגלגלים פעם אחר פעם אחר פעם במעגלי הקיום – כאילו אין להם סוף, כאילו לעולם לא נצליח להיחלץ ממעגל הסבל הזה.

ההבנה העמוקה הזאת תניע אותנו לפתח תודעה הנחושה להיחלץ ממעגלי הקיום. ומתוך מודעות לכך שכל בעלי התודעה, בדיוק כמונו, חווים סבל בל ישוער ורוצים להשתחרר ממנו ולהיות מאושרים – נפתח גם את המחויבות לממש את תודעת ההארה, הבודהיצ’יטה, החותרת להשיג הארה למען כל בעלי התודעה.

לאמה צונגקהאפה כתב ב”שלושת ההיבטים העיקריים של הדרך”:

ללא תודעת היחלצות וודאית טהורה אין דרך להשקיט

את החתירה לפירות המענגים של אוקיינוס הקיום,

ומאחר והיצורים החיים כבולים כליל על ידי ההיקשרות לקיום –

ראשית בקש את תודעת ההיחלצות הוודאית.

גשה פמה דורג’ה יתבסס בלימודים שנקבל על הטקסט “עשרת האוצרות החבויים ביותר של הקאדאמפה”. המורה המהולל אטישה דיפמקרה, ראש מנזר ויקרמאשילה (Vikramashila) בצפון מזרח הודו, הגיע לטיבט במאה האחת עשרה. השיעורים שלימד בטיבט, ואחריו תלמידו העיקרי דרומטנפה, היוו את ראשיתה של מסורת הקאדאמפה. המסורת הדגישה את החשיבות של טיפוח תודעת ההארה (בודהיצ’יטה). המורים יוצאי הדופן של המסורת והטקסטים הפשוטים והישירים בנושא אימון התודעה (לו ג’ונג) היוו השראה ליוגים והמלומדים הטיבטים והוטמעו במסורות השונות של הבודהיזם הטיבטי.

גשה פמה דורג’ה, נזיר, מורה ומחנך ממלא כבר עשרות שנים תפקיד מרכזי במספר יוזמות ומוסדות העוסקים בחינוך ברוח הבודהיזם. ניהל בבית ספר ליתומים טיבטיים בדהרמסאלה ואת סניף המכון ללימודים דיאלקטיים בסארה.

​גשה פמה דורג’ה ביקר בארץ פעמים רבות ורכש כאן חברים ותלמידים. נוסף לידיעתו המושלמת בחומר הלימוד, הפן האישי שהוא חושף במהלך הלימוד איתו, וכן במפגשים אישיים ,הופך אותו ליקר ללב במיוחד, לאילו שזכו להכירו ולהיות במחיצתו, בהיותו שופע אהבה, חמלה, אכפתיות וסבלנות .

 

המפגשים יתקיימו בתאריכים הבאים:

שבת 1.8.20

שבת 8.8.20

שבת 15.8.20

שבת 22.8.20

גשה פמה דורג’ה ילמד בין השעות 8:00 ל 9:30.

אני לוסנג תעביר מדיטציות ותלמד בין השעות 10:30 ל 12:00. הלימוד יתקיים בשפה האנגלית.

השיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום .

להלן הקישור לפגישת זום
אנא התחברו חמש דקות לפני תחילת השיעור כדי שנוכל להתחיל בזמן. הנחיות לגבי אופן הפעלת תכנת הזום תוכלו לראות בתחתית העמוד.

אין צורך בהרשמה מראש. אפשר להצטרף באמצעות הלחיצה על הקישור הנ”ל במועד המפגש המקוון.

כמות המשתתפים בזום מוגבלת ל-100. ניתן לצפות במקביל בשידור חי ביוטיוב הידידים. אנא לחצו כאן

» את הקלטות המפגשים תוכלו לראות בערוץ היוטיוב שלנו – אנא לחצו כאן.