טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מפגש מקוון: שיחות אחרונות לפני פרידה

פרטים

תאריך:
09/04/2021
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

לחצו לכניסה למפגש המקוון ולמתן דאנה

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

מפגש מקוון: שיחות אחרונות לפני פרידה

מפגש העוסק בתהליכים העוברים על אנשים המתמודדים עם מחלות מאיימות חיים

 

עם: ציונה קרן – מתמודדת מזה שנתיים עם סרטן מוח אלים (ראיון מצולם עימה)

משתתפים: פרופ’ יעקב רז ודר’ עודד ארבל

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-09/04/21, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

 

כאשר אנו נקלעים למצבי משבר בריאותיים ונפשיים קיצוניים, בגידת הגוף, מחלה סופנית, אובדן ושכול – שלנו או של אדם יקר לנו – נשמטת הקרקע מתחת לתפיסות העולם “הרגילות” שלנו.
כתוצאה מכך, אנו עלולים להיסחף במערבולת של רגשות מטרידים – פחדים, בלבול, כעס, אשמה והאשמה, התרחקות והכחשה, הסתגרות ודיכאון.
במצבים אלו חשוב להבחין בין המצב ה”אובייקטיבי” איתו אנו מתמודדים, לבין הסבל הנוסף הנובע מהתגובות, הפרשנויות והדפוסים שלנו.
דרך התרגול הבודהיסטית, המתבססת על עקרונות תיאורטיים בשילוב עם תרגול המדיטציה, מתמקדת בדיוק בנקודה הזו: ביכולת להבחין בין כאב בלתי נמנע, לסבל שאולי ניתן למנוע אותו.
המפגש יכלול ראיון מוקלט עם מתמודדת בסרטן מוח אלים ושיחות עם מורים לבודהיזם העוסקים גם בהדרכת מלווים ובליווי של הפוגשים מחלות מאיימות חיים.

מפגש זה מוקדש לזכרו של יוסי הופר ז’ל – חבר יקר לדרך.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב).
כל ההכנסות תועברנה כתרומה לעמותות ‘אחד על אחד ו’שותפים למסע’ המלוות מתמודדים במחלות מאיימות חיים

למתן דאנה בכרטיס אשראי

על המשתתפות/ים:

פרופ’ יעקב רז

פרופסור אמריטוס ללימודי יפן וזן בודהיזם באוניברסיטת תל אביב ומחברם של ספרים ומאמרים רבים בנושא בודהיזם וזן בודהיזם. הקים במשותף עם הפסיכולוג נחי אלון את ‘פסיכו-דהרמה’ – מרכז לאימון וליישום הדהרמה בחיי היומיום. שותף בפעילויות רבות לקידום הידברות וסובלנות בחברה הישראלית.

דר’ עודד ארבל

פסיכיאטר ופסיכותרפיסט. מייסד ומנהל את מרפאת המיינדפולנס של המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ועומד בראש התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס של מרכז המיינדפולנס המדברי. עומד בראש מסלול המטפלים של פסיכו-דהרמה. עוסק במחקר קליני בתחום התערבויות טיפוליות בהשראה דהרמית. עוסק בטיפול דינאמי, פרטני מבוסס מיינדפולנס ובודק את המימשק בין תיאוריות פסיכואנליטיות קלאסיות לדהרמה. יושב, לומד ומלמד זן בודהיזם

 

 

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.