טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

שבת ריטריט עם אבי פאר: פחד משתק מול פחד משרת-לא לפחד מהפחד

פרטים

תאריך:
25/01/2020
זמן:
10:00 - 17:00
עלות
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

אבי פאר
טלפון
054-4263890
דוא״ל
avipeer51@gmail.com

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

בית להיוולד מחדש
אנילביץ' 62
תל אביב,
+ מפת גוגל

פחד משתק מול פחד משרת-לא לפחד מהפחד

שבת| 25.1.20 | בין השעות 10:00 – 17:00 (התכנסות ב-9:30)
ב”בית להיוולד מחדש”, רחוב אנילביץ 62, קומה 2, בתל-אביב

פחד נוכח בחיינו כמעט בכול רגע, גם אם איננו מודעים לכך ולמרות שאנו מכנים אותו בשמות אחרים- חשש, דאגה, חוסר נוחות, עצבנות, מתח, חוסר אומץ, פחדנות, צורך בשליטה ועוד.

אנו מנסים להימנע ולהתעלם מכול מה שעלול “לייצר” בנו פחד, פוחדים אפילו לפחד. לכן, פחד מכווין ושולט על רבות מתגובותינו ומהווה גורם דומיננטי לאופן שבו נראים ומתנהלים חיינו.

בניית איכות של “היעדר פחד” נחשבת בבודהיזם כדרגת הנתינה הגבוהה ביותר, לאחרים ולנו, היות והיא מייצרת ביטחון בעל ערך ומשחררת אנרגיה רגשית סגורה ומבוזבזת, לשימוש מיטיב בחיינו.

בריטריט זה נלמד את התייחסותה של הדרך הבודהיסטית למושגים של “פחד”, “חוסר פחד”, “אומץ”, לנושאים אלה ואת הכלים שהיא מציעה לתהליך מטיב עימם בחיינו.

הריטריט ישלב שיחות על נושאים אלו, יחד עם תרגול מודרך של מדיטציה בודהיסטית (ויפאסנה) בישיבה ובהליכה ותרגולים נוספים, יחד עם אפשרות לשיתוף ולשאלות ותשובות.

כיצד מתנהל המפגש ?

המפגש  יתקיים בשתיקה, על מנת לאפשר את מיקוד תשומת הלב בתהליכים פנימיים. בסיום היום יוקדש פרק זמן לשיתוף ולשאלות ותשובות. במהלך המפגש נאכל ביחד ארוחת צהריים צמחונית שתהיה מורכבת ממנות שיביאו המשתתפים ויחלקו עם האחרים. הארוחה מהווה גם היא הזדמנות לתרגול תשומת לב ומתקיימת בשתיקה.

למי מתאים להשתתף?

המפגש מתאים למתעניינים חדשים, אשר רוצים לטעום ולהתנסות בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית, כמו גם למתרגלים ותיקים אשר רוצים להעמיק את הידע והתרגול.

נא להביא מנה צמחונית שנחלוק עם שאר המשתתפים. (יהיו סכו”ם וצלחות חד פעמיות- ניתן ומומלץ להביא אתכם צלחת וסכו”ם רב פעמי )

נא להביא כריות למעוניינים לשבת על השטיח  ( יש כמובן אפשרות לשבת על כיסא).

כמה זה עולה?

התשלום מתחלק באופן הבא: תשלום קבוע: 150 ₪ לסיוע בכיסוי העלויות. מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו תשלום למורה: בחרתי שלא לנקוב בסכום קבוע מראש, אלא לאפשר לכל אחד מהמשתתפים לשלם באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.

אבי פאר

יליד 1951, לומד ומתרגל החל מ-1995. מלמד בודהיזם בריטריטים, קורסים וקבוצות לימוד ותרגול שבועיות (סנגהא), ממייסדי אתר “בודהיזם בישראל“, מפגשי “שבילים רבים דהרמה אחת”, “פעם בשבוע- המאמר הבודהיסטי השבועי”   ו”כתב העת הבודהיסטי“. כותב ומתרגם בנושאים בודהיסטיים. ממתרגמי הספרים  “מה שלימד הבודהא” ,”סמה סטי- תשומת לב נכונה“, “ההתהוות המותנית“, “טוב, רוע ומעבר להם-הקארמה בלימוד הבודהיסטי” , “חשיבה בהירה”, “ניבאנה” ומחבר “שירי דהרמה- שירים להולכים בדרך“, “מעמקים לא אישיים” ו-“שמעתי את הבודהה שר“. מלמד בודהיזם כגישה רכה ואנושית  לחיים, תוך מתן דגש על ההיבטים המעשיים. מציע כלים לבדיקה אישית והרהור ואינו רואה בבודהיזם דוקטרינה קשיחה “כזה ראה וקדש”.

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה לקבלת פרטים נוספים ושאלות: אבי פאר – 054-4263890 או בדוא”ל:  avipeer51@gmail.com

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.