טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

שבת ריטריט עם אבי פאר – חמלה לעצמי. חמלה לאחרים

חינם

פרטים

תאריך:
13/04/2019
זמן:
10:00 - 17:00
עלות
חינם
אירוע קטגוריות:
,

המארגנ/ת

אבי פאר
טלפון
054-4263890
דוא״ל
avipeer51@gmail.com

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

בית להיוולד מחדש
אנילביץ' 62
תל אביב,
+ מפת גוגל

איכות החמלה בבודהיזם היא בעלת חשיבות עליונה. הדימוי המבטא זאת הוא של ציפור בעלת שתי כנפיים
שוות. כנף החוכמה וכנף החמלה. שתי אלו מאפשרות לה לעוף היטב ובאיזון.

כבני אדם, אנו חווים בחיינו הרבה כעס, רגשות אשמה, שיפוטיות, התנשאות, קנאה ועוד רגשות מטרידים. כל אלו חוסמים ומעכבים את יכולתנו לחוש חמלה, כלפי עצמנו וכלפי אחרים.

חיים ללא חמלה כלפי עצמנו וכלפי האחרים הם חיים המייצרים סבל רב. לכן, חמלה אינה איכות "רוחניקית" או פילוסופית גרידא, אלא מצב תודעה מיטיב ובעל חשיבות מעשית גדולה.

על פי הגישה הבודהיסטית, חמלה היא תכונה שקיימת בכולנו, כפוטנציאל, בהיותה חלק בלתי נפרד מהטבע האמיתי של תודעתנו. הבודהיזם מלמד גם כי חמלה היא תכונה הניתנת לתרגול ופיתוח ומציע מגוון של דרכים וכלים מעשיים כיצד לעשות זאת.

המפגש ישלב שיחה בנושא זה, יחד עם תרגול מודרך של מדיטציה בודהיסטית (ויפאסנה) בישיבה ובהליכה.

כיצד מתנהל המפגש ?

המפגש  יתקיים בשתיקה, על מנת לאפשר את מיקוד תשומת הלב בתהליכים פנימיים. בסיום היום יוקדש פרק זמן לשיתוף ולשאלות ותשובות. במהלך המפגש נאכל ביחד ארוחת צהריים צמחונית שתהיה מורכבת ממנות שיביאו המשתתפים ויחלקו עם האחרים. הארוחה מהווה גם היא הזדמנות לתרגול תשומת לב ומתקיימת בשתיקה.

למי מתאים להשתתף?

המפגש מתאים למתעניינים חדשים, אשר רוצים לטעום ולהתנסות בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית, כמו גם למתרגלים ותיקים אשר רוצים להעמיק את הידע והתרגול.

נא להביא מנה צמחונית שנחלוק עם שאר המשתתפים. (יהיו סכו"ם וצלחות חד פעמיות- ניתן ומומלץ להביא אתכם צלחת וסכו"ם רב פעמי )

נא להביא כריות למעוניינים לשבת על השטיח  ( יש כמובן אפשרות לשבת על כיסא).

כמה זה עולה?

התשלום מתחלק באופן הבא: תשלום קבוע: 150 ₪ לסיוע בכיסוי העלויות. מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו תשלום למורה: בחרתי שלא לנקוב בסכום קבוע מראש, אלא לאפשר לכל אחד מהמשתתפים לשלם באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.

אבי פאר

יליד 1951, לומד ומתרגל החל מ-1995. מלמד בודהיזם בריטריטים, קורסים וקבוצות לימוד ותרגול שבועיות (סנגהא), ממייסדי אתר "בודהיזם בישראל", מפגשי "שבילים רבים דהרמה אחת", "פעם בשבוע- המאמר הבודהיסטי השבועי"   ו"כתב העת הבודהיסטי". כותב ומתרגם בנושאים בודהיסטיים. ממתרגמי הספרים  "מה שלימד הבודהא" ,"סמה סטי- תשומת לב נכונה", "ההתהוות המותנית", "טוב, רוע ומעבר להם-הקארמה בלימוד הבודהיסטי" , "חשיבה בהירה" ומחבר "שירי דהרמה- שירים להולכים בדרךו"מעמקים לא אישיים". מלמד בודהיזם כגישה רכה ואנושית  לחיים, תוך מתן דגש על ההיבטים המעשיים. מציע כלים לבדיקה אישית והרהור ואינו רואה בבודהיזם דוקטרינה קשיחה "כזה ראה וקדש".

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה לקבלת פרטים נוספים ושאלות: אבי פאר – 054-4263890 או בדוא"ל:  avipeer51@gmail.com

הזמנת מקום באירוע

האירוע חלף ולכן אי אפשר לרכוש כרטיסים.