טוען אירועים

שבת ריטריט עם אבי פאר: אי של שקט – בתוך אי-שקט

פרטים

תאריך:
25/03/2023
זמן:
10:00 - 17:00
עלות
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

אבי פאר
טלפון
054-4263890
דוא״ל
avipeer51@gmail.com

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

 

אי של שקט – בתוך אי-שקט

שבת| 25.03.2023 | בין השעות 10:00 – 17:00 (התכנסות ב-9:30)
ב-“מדיטיישן פקטורי”, בית קורקס, רחוב משכית 27, קומה 2, בא.ת הרצליה פיתוח

(יוצאים מהמעלית בקומה 2, פונים ימינה ושוב ימינה עד סוף המסדרון הארוך. יש מסביב חנייה בחינם ובשפע)

חיינו הם מערבולת בלתי פוסקת המבעבעת מצבים משתנים של “צריך”, חייב”, “רוצה”, “לא רוצה”, “קשה”, “בלתי אפשרי”. אי שקט מתמזג עם אי שקט- ואין שקט לרגע…

הצורך בשקט פנימי, יחד עם החשש ממצבים של אי שקט ואפילו אובדן שליטה הם בין הצרכים הבסיסיים שמעצבים את איכות חיינו ואת קבלת ההחלטות שלנו.

כאשר אותו אי שקט חיצוני חודר לתוכנו, אנו עשויים לחוש כעס, תסכול, אכזבה, פחד, שיפוטיות ואף תחושת חוסר ערך. נדמה לנו שנכשלנו וחיינו מתנהלים ללא שליטה.

לעתים קרובות אנו מבלבלים בין השגת שקט פנימי ובין תחושת שליטה. עבור אנשים לא מעטים, עצם הצורך להשיג שליטה הופך למוטיב מרכזי, אשר למרבה האירוניה, שולט בחייהם ומנהל אותם.

בריטריט זה נדבר על האופן שבו הבודהיזם רואה מושגים אלו, וכיצד ניתן להתייחס אליהם ככלים המאפשרים זרימה וקבלה, מבלי לוותר על חיים פעילים, בעלי משמעות והגשמה.

הריטריט ישלב שיחות על נושאים אלו, יחד עם תרגול מודרך של מדיטציה בודהיסטית (ויפאסנה) בישיבה ובהליכה ותרגולים נוספים, יחד עם אפשרות לשיתוף ולשאלות ותשובות.

להאזנה לשיחות על בודהיזם של אבי פאר ביוטיוב- לחץ/י כאן

כיצד מתנהל המפגש ?

המפגש  יתקיים בשתיקה, על מנת לאפשר את מיקוד תשומת הלב בתהליכים פנימיים. בסיום היום יוקדש פרק זמן לשיתוף ולשאלות ותשובות. במהלך המפגש נאכל ביחד ארוחת צהריים צמחונית שתהיה מורכבת ממנות שיביאו המשתתפים ויחלקו עם האחרים. הארוחה מהווה גם היא הזדמנות לתרגול תשומת לב ומתקיימת בשתיקה.

למי מתאים להשתתף?

המפגש מתאים למתעניינים חדשים, אשר רוצים לטעום ולהתנסות בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית, כמו גם למתרגלים ותיקים אשר רוצים להעמיק את הידע והתרגול.

 

נא להביא מנה צמחונית שנחלוק עם שאר המשתתפים. (יהיו סכו”ם וצלחות חד פעמיות מתכלות- ניתן ומומלץ להביא אתכם כוס, צלחת וסכו”ם רב פעמי )

אין צורך להביא כריות ( יש כמובן אפשרות לשבת על כיסא).

 

כמה זה עולה?

התשלום מתחלק באופן הבא:

תשלום קבוע: 150 ₪ לסיוע בכיסוי העלויות. מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו.

תשלום למורה: בחרתי שלא לנקוב בסכום קבוע מראש, אלא לאפשר לכל אחד מהמשתתפים לשלם באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.

 

אבי פאר

יליד 1951, לומד ומתרגל החל מ-1995. מלמד בודהיזם בריטריטים, קורסים וקבוצות לימוד ותרגול שבועיות (סנגהא), ממייסדי אתר “בודהיזם בישראל“, מפגשי “שבילים רבים דהרמה אחת”, “פעם בשבוע- המאמר הבודהיסטי השבועי”   ו”כתב העת הבודהיסטי“. כותב ומתרגם בנושאים בודהיסטיים. ממתרגמי הספרים  “מה שלימד הבודהא” ,”סמה סטי- תשומת לב נכונה“, “ההתהוות המותנית“, “טוב, רוע ומעבר להם-הקארמה בלימוד הבודהיסטי” , “חשיבה בהירה”, “ניבאנה” ומחבר “שירי דהרמה- שירים להולכים בדרך“, “מעמקים לא אישיים” ו-“שמעתי את הבודהה שר“. מלמד בודהיזם כגישה רכה ואנושית  לחיים, תוך מתן דגש על ההיבטים המעשיים. מציע כלים לבדיקה אישית והרהור ואינו רואה בבודהיזם דוקטרינה קשיחה “כזה ראה וקדש”.

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה

לקבלת פרטים נוספים ושאלות: אבי פאר – 054-4263890 או בדוא”ל:  avipeer51@gmail.com

RSVP

הזינו את כמות הכרטיסים שברצונכם להזמין:

37 מתוך 50 זמינים
שבת ריטריט עם אבי פאר: אי של שקט - בתוך אי-שקט

Please fill in all required fields

אנא הזינו פרטים אישיים: