טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מפגש מקוון בסדרת מפגשי שבילים רבים דהרמה אחת: תפיסת מציאות לא מציאותית – על אשליות והזדמנויות

פרטים

תאריך:
21/10/2022
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריית אירוע:

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

לחצו לכניסה למפגש המקוון ולמתן דאנה

תפיסת מציאות לא מציאותית – על אשליות והזדמנויות

 

בהשתתפות: ד״ר אורה סתר, ד״ר איתן בולוקן, ירון בהיר, שלמה בזם

יום שישי, ה-21/10/22, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

אנו חווים את המציאות דרך הפילטרים של התבניות המנטליות, ההשקפות, הדעות והזיכרונות שנבנו בנו לאורך השנים. עם זאת, איננו מפקפקים בכך שזו המציאות האמיתית והאובייקטיבית ומתעלמים מהשפעת המציאות הפנימית עליה.

כאשר המציאות לא מתרחשת בהתאם לציפיות שלנו, עולות תחושות של הצפה וחוסר ישע ואנו מגיבים בצורך להימנע ולהכחיש, כדי להקטין את הפגיעה. התוצאה היא, מחירים רגשיים כבדים בחיינו ותחושה שהמציאות פועלת נגדנו.

במפגש זה ננסה לפקפק בתפישת המציאות הנוכחית שלנו ונחקור את הגישה הבודהיסטית כלפי האשליות וההזדמנויות שאנו יוצרים לעצמנו, בדרך לנוכחות של חופש בחיינו.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

לחצו כאן לתרומה למורים ולבודהיזם בישראל


על המשתתפות/ים:

אורה סתר

תלמידה, מתרגלת ומלמדת בודהיזם בחיבורים אפשריים שונים לעולם הארגון והניהול. תואר שני ושלישי בניהול מאוניברסיטת תל אביב, ולימודים לתואר שני בבודהיזם ותרבויות מזרח אסיה. לימדה בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב ובבית ספר לניהול בדלהי, הודו. בעבר הייתה מנכ”לית להב – פיתוח מנהלים באונירסיטת ת”א, ובהמשך כיהנה כיו”ר פסיכו-דהרמה ויו״ר איגוד היועצים הארגוניים. בשנים האחרונות פיתחה מספר תכניות לחיבור בין העולמות, סביב נושאים של מנהיגות, מיינדפולנס, ניהול קריירה וייעוץ ארגוני. בשנה האחרונה מארחת סרטן גרורתי.

איתן בולוקן

עוסק בחקר הדתות, בפילוסופיה ואתיקה השוואתית וכן בחקר התרגום והפרשנות, בעיקר של כתבים בודהיסטיים ואופן קבלתם במערב. את לימודיו עשה בביה”ס לפילוסופיה שבאוניברסיטת ת”א ובפקולטה ללימודי הבודהיזם באוניברסיטה קומאזווה שבטוקיו, בה חקר את כתביו והגותו של נזיר הזן דוגן.

ירון בהיר

לומד בודהיזם ומתרגל מדיטציה יותר מעשרים שנה. בימים אלו הוא לומד לתואר שני בחוג למדעי הדתות באוניברסיטה העברית וכותב תזה על פילוסופיית “דרך האמצע” בבודהיזם הטיבטי. בוגר ומנהל לשעבר של בית ספר להכשרת מתרגמים מטיבטית LRZTP שבדהרמסלה בהודו. שם גר ולמד טיבטית ובודהיזם במשך שלוש שנים וחצי. בשנים האחרונות הוא מתרגם כתבים ומורי דהרמה טיבטים לעברית. בהכשרתו עובד סוציאלי.

שלמה בזם

לומד ומתרגל בודהיזם טיבטי, תלמידו של קרמה צ’גמה רינפוצ’ה, וסנגטרול רינפוצ’ה. Neydo Kagyo
מייסד MEDITATION FACTORY, מרכז בודהיסטי לתרגול ולימוד בהרצליה. אוהב את הבודהה דהרמה על כל זרמיה וגווניה.

 

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.