טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת” – שמעתי את הבודהה שר

₪60 – ₪80

פרטים

תאריך:
28/06/2019
זמן:
10:00 - 13:30
עלות
₪60 – ₪80
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

סמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70
דרך נמיר 149
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל
אתר
https://www.smkb.ac.il/

משתתפים: פרופ’ יעקב רז, ד”ר איתן בולוקן, רני עובדיה, אבי פאר

מנחה: אילן לוטנברג

“הראה לי את פניך האמתיות לפני שנולדת” הינו קואן זן מפורסם, אשר מזמין אותנו להרהר האם אנו פוגשים את חיינו כפי שהם, או עוסקים בעיקר בפרשנויות עליהם.
זו אינה שאלה תיאורטית אלא הצבעה על קיומם של תבניות מנטליות, לא מודעות ורבות עוצמה, שמנהלות אותנו ומקשות עלינו להיפגש עם חיינו במלואם.

במפגש זה נקיים רב-שיח על משמעותן של הפרשנויות לטקסטים בודהיסטיים בפרט ולחיינו בכלל ועל התועלת והסכנה במתן פרשנויות כאלו.
מפגש זה הינו גם אירוע השקה לספרו החדש של אבי פאר “שמעתי את הבודהה שר” – פרשנות לטקסט הבודהיסטי “שירת הארה”, בהוצאת “בודהיזם לישראל”.

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה

“שבילים רבים – דהרמה אחת”, הינה סדרת מפגשים העוסקת בנושאים שונים מנקודות המבט של המסורות השונות בדרך הבודהיסטית. כל מפגש כולל תרגול מדיטציה מודרך, פאנל של מורים נציגי המסורות השונות, ופרק זמן לשאלות ותשובות.

עלות המפגש: 60 ₪. ניתן להוסיף ספר לבחירתכם בהוצאת “בודהיזם בישראל” בתוספת 20 ₪ בלבד

  • הסכום מיועד לכיסוי הוצאות המפגש, לאחזקת ולתפעול האתר, להפקת כתב העת וספרי דהרמה ולכל הוצאות התפעול השוטפות של “בודהיזם בישראל”. – בסיום המפגש תינתן אפשרות לתרום למורים כנדיבות הלב. (דאנה).
  • מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה, מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו.

על המשתתפות/ים:

יעקב רז

פרופסור אמריטוס ללימודי יפן וזן בודהיזם באוניברסיטת תל אביב ומחברם של ספרים ומאמרים רבים בנושא בודהיזם וזן בודהיזם. הקים במשותף עם הפסיכולוג נחי אלון את ‘פסיכו-דהרמה’ – מרכז לאימון וליישום הדהרמה בחיי היומיום. שותף בפעילויות רבות לקידום הידברות וסובלנות בחברה הישראלית.

איתן בולוקן

חוקר של הפילוסופיה וההיסטוריה של אסכולת הזן ומחשבתו של דוגן, כמו גם של פילוסופיה השוואתית והדיאלוג הבין דתי. למד ותרגל זן ביפן וכן עסק במחקר באוניברסיטת קומאזאווה שבטוקיו. כיום מלמד בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטת ת”א. מבין ספריו: “בתוך השלג הדק: שירת הזן של דוגן וריוקאן” (קשב לשירה, 2011), “בידיים ריקות שבתי הביתה: פסוקי זן” (עם דרור בורשטיין, הליקון-אפיק, 2015), “הבוקר בא תמיד: שירתה של שיבטה טויו” (לוקוס, 2017).

רני עובדיה

התוודעה לויפאסאנה בשיטת ס. ג’י. גואנקה ב-1998. למדה שלוש שנים בתוכנית פסיכודהרמה, תירגלה בריטריטים בהודו ובקורס מהמודרה 1 עם יונגי מינגור רינפוצ’ה. כיום מתרגלת שאמאטה ויפאסאנה ודזוגשן. משלבת את פירות התירגול בעבודה טיפולית בה עוסקת שלושים שנה. לפני ארבע שנים אימצה את הדהרמה כדרך חיים שלמה ומאז גם מלמדת ומנחה קבוצות מדיטציה ודהרמה במסגרת עמותת תובנה. אם לשלושה בנים. פירסמה מאמרים, ספר פרוזה (“אלמוגים: סיפור מונולוגי” בהוצאת הקיבוץ המאוחד) וספר שירים (“כנף ציפור בפי דג”, בהוצאת קרן).

אבי פאר

לומד ומתרגל בודהיזם מ-1995, בארץ ובחו”ל, בראיה רחבה ואינטגרטיבית היונקת ממסורות שונות. כותב ומתרגם מאמרים על מושגים ונושאים בודהיסטיים. משנת 2001 מלמד בודהיזם ומדיטציה בודהיסטית. ממקימי אתר בודהיזם בישראל.
בין הספרים שהיה שותף לתרגומם לעברית: “מה שלימד הבודהה”, מאת וולפולה ראהולה, בהוצאת כתר; “סמא סטי – תשומת לב נכונה”, “ההתהוות המותנית – חוק הסיבתיות הבודהיסטי”, “טוב ורע ומעבר להם – הקרמה בלימוד הבודהיסטי”, “חשיבה בהירה” – סדרת ספרים מאת פ.א. פאיוטו, בהוצאת בודהיזם בישראל.
אבי מחבר ספרי שירה והגות: “שירים בשם ההולכים לדרך” , “מעמקים לא אישיים”, “שמעתי את הבודהה שר”.

עקב אילוצי האולם שעומד לרשותנו מספר המקומות מוגבל, ולכן אנו מבקשים להירשם בתשלום מראש.

מי שנרשם למפגש מתבקש להגיע בזמן ובפניות מלאה, להיות בו לכל אורכו ולא לעזוב לפני סיומו.

תודה,

צוות “בודהיזם בישראל”

Tickets

Tickets are not available as this אירוע has passed.