טוען אירועים

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: חשיבה בהירה – דרכים להתמרת התודעה

פרטים

תאריך:
03/06/2022
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריית אירוע:

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

חשיבה בהירה – דרכים להתמרת התודעה

 

משתתפים: פרופ׳ אביתר שולמן, ד״ר סטיבן פולדר, ד״ר אסף פדרמן, יובל אידו טל

יום שישי, ה-03/06/22, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

כיצד להתמיר את תפיסותינו השגויות, להביא אל תודעתנו שקט אמיתי, וליצור אפשרות מעשית למצוא מנוח מסבלנו?
הפתרון המעשי שמציעה הדרך הבודהיסטית, טמון ביכולת שלנו לאפשר למחשבה לפעול באופן בהיר, ענייני, חד ונטול אשליות.

לשם כך, עלינו ללמוד כיצד לפתח “חשיבה בהירה” (יוניסו-מנסיקארה בפאלי), כיצד לאמן את תהליכי החשיבה באמצעות טכניקות מעשיות וספציפיות.

“חשיבה בהירה” מהווה יישום קונקרטי של תורות היסוד של הבודהיזם. זהו הציר המאפשר להפוך מציאות של בורות, השתוקקות וכפיית נקודת המבט של האני, לכזו של שקט, חופש וחוכמה.

במפגש זה נדבר על נקודות מבט בודהיסטיות העומדות מאחורי המושג “חשיבה בהירה” ונציג כמה מהטכניקות שבאמצעותן ניתן לאמן ולהרגיל את התודעה להתבונן ולחשוב באופנים שמפחיתים סבל ויוצרים אקלים נפשי מיטיב.

מפגש זה יוקדש לספר “חשיבה בהירה” מאת המכובד פ.א. פאיוטו שיצא לאור בהוצאת ‘בודהיזם בישראל’
ומהווה מקור בר סמכא להיכרות, ללימוד ולהעמקת ההבנה של הנושא החשוב הזה.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

לרכישת הספר

על המשתתפות/ים:

אביתר שולמן

ראש החוג למדע הדתות באוניברסיטה העברית בירושלים. מחבר הספר
, Rethinking the Buddha: Early Buddhist Philosophy as Meditative Perception שיצא לאור בהוצאת Cambridge University Press ב-2014. הוא פרסם גם שני ספרי תרגום של כתבים בודהיסטים לעברית – “שירת השורש של דרך האמצע”, שהוא תרגום ה”מולה-מדהימקה-קריקה” של נאגארג’ונה, ו”שירת הארה: תרגומים מהשירה הבודהיסטית העתיקה” (הוצאת כרמל 2010, 2013). חי במושב מטע, אב לחמישה.

סטיבן פולדר

המייסד והמורה הבכיר של “עמותת תובנה”. מלמד מזה כ-20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו”ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה. למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני.

אסף פדרמן

בעל תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שני בלימודים בודהיסטיים, ותואר ראשון בפילוסופיה. מטפל CBT עמית הוראה באוניברסיטת חיפה, הקים וניהל את התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת MBSR במרכז הבינתחומי.

יובל אידו טל

במשך למעלה מעשור שימש כמנהל האקדמי של בית הספר פסיכו-דהרמה, בו הוא משמש כיום כמרצה, מנחה ומורה בכיר למדיטציה. לומד ומלמד במסורת הזן היפני. מתרגם כתבים מסורתיים ומודרניים בתחומים אלה ומחברם של הספרים “בודהיזם מבוא קצר”, ״לבי נבהל מהירח״ ו”משירי אוֹגָאווָה יוּקִימִיצוּ”.

 

RSVP

הזינו את כמות הכרטיסים שברצונכם להזמין:

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: חשיבה בהירה – דרכים להתמרת התודעה

Please fill in all required fields

אנא הזינו פרטים אישיים: