טוען אירועים

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: חוכמה וחמלה – שתי הכנפיים הבודהיסטיות

פרטים

תאריך:
06/08/2021
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריית אירוע:

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

חוכמה וחמלה – שתי הכנפיים הבודהיסטיות

 

משתתפים: פניננדו בהיקהו, ד״ר ערן לייש, מאיר זוהר, יונתן דומיניץ

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-06/08/21, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

דרך החיים הבודהיסטית מדגישה את הצורך בפיתוח שתי איכויות במידה שווה – חוכמה (פניא), אשר מייצגת את הצד האינטלקטואלי, את ההבנה, את בהירות התודעה; וחמלה (קרונא), אשר מייצגת אהבה, נדיבות, סובלנות ותכונות נעלות דומות בהיבט הרגשי, צד הלב.

אם אדם מפתח רק את הצד הרגשי ומזניח את הצד האינטלקטואלי, הוא עלול להפוך לשוטה טוב-לב, ואם יפתח רק את הצד האינטלקטואלי ולא יקשיב לליבו, הוא עלול להתפתח לאינטלקטואל ערל-לב, נטול רגשות כלפי אחרים. על שתי “הכנפיים” האלו להיות תמיד באיזון, כדי שציפור הנפש שלנו תוכל להמריא לחיים של שמחה וחירות.

במפגש זה נחקור את שתי האיכויות הללו ואת ביטוייהן השונים בחיינו.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

על המשתתפות/ים:

פניננדו בהיקהו

יליד הארץ, נזיר במסורת נזירי היער של צפון מזרח תאילנד. בשבע השנים האחרונות חי ומלמד ב״משכן שלווה״ ברמת גן.

ערן לייש

מתרגל במסורת הויפסנא ובמסורות אי-שניות טיבטיות. בשנים האחרונות למד ותרגל יחד עם מורי “Open Dharma”, אג’אי סינג וג’איה אשמור, ומורים טיבטיים, ביניהם טסוקני רינפוצ’ה וטאי סיטו רינפוצ’ה. בעבודת הדוקטורט עסק בקשרים שבין תיאוריה ופרקטיקה במסורת אי השניות הטיבטית “השלמות הגדולה” (דזוגצ’ן).

מאיר זוהר

מחבר הספר “בודהיצ’יטה: בדרך אל הרגע הזה”. היה נזיר בודהיסט תשע שנים, ולמד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן מווייטנאם, במשך שש שנים. כמו כן, הוא מתעמק בהגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti) ולומד לאורה. כיום מאיר חי בקרית טבעון, ומלמד את אמנות החיים בתשומת-לב. הוא פוגש אנשים בסדנאות ומפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.

יונתן דומיניץ

מתרגל מדיטציה וצועד בדרך הדהרמה מאז 1997. מורה למדיטציה בעמותת תובנה. רואה את תורת השחרור שלימד הבודהה כהשראה עצומה לחיים ערים וכגישה שניתנת לתרגול וליישום בכל רגע ולהביאה לכל היבט של חיי היומיום, על כרית המדיטציה ומחוצה לה. מלמד ומנחה פעילויות מדיטציה ודהרמה תוך שימת דגש על יישום והפנמת הדהרמה בחיי היום יום. ממייסדי פרוייקט ‘מדיטציה 1:1’ שבו מתרגלי מדיטציה ותיקים מציעים לימוד וליווי דרך מדיטציה לחולי סרטן בבתיהם. מורה לחשיבה יצירתית ומייסדMINDSCAPES . נשוי ואב לשנים, מתגורר בתל אביב.

 

 

 

 

RSVP

הזינו את כמות הכרטיסים שברצונכם להזמין:

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: חוכמה וחמלה – שתי הכנפיים הבודהיסטיות

Please fill in all required fields

אנא הזינו פרטים אישיים: