טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: הכול צפוי והרשות נתונה: גישת הבודהיזם לאפשרות הבחירה

₪60 – ₪80

פרטים

תאריך:
27/12/2019
זמן:
10:00 - 13:00
עלות
₪60 – ₪80
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

סמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70
דרך נמיר 149
תל אביב, Israel
+ מפת גוגל
אתר
https://www.smkb.ac.il/

משתתפים: עדה אבשלום, מאיר זוהר, יונתן דומיניץ, אסף סטי אל-בר

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-27/12/19, בין השעות 10:00 ל-13:00 (התכנסות ב-9:30)

בסמינר הקיבוצים, אודיטוריום 70, דרך נמיר 149, תל אביב

אפשרות הבחירה עומדת בבסיסה של הגישה הבודהיסטית לחיים. עם זאת, הבודהה מזכיר לנו כי בחירה נעשית בעיקרה באופן לא מודע, מתוך דחפים, דפוסי תגובה והתניות, שמשחזרים את עצמם שוב ושוב ובגללם הכול צפוי.

במפגש זה נתייחס לגישות הבודהיזם כלפי אפשרות הבחירה, נטילת האחריות עליה והפירות הנובעים ממנה.

נבחן כיצד ניתן לזהות בחירות מיטיבות ושגויות בחיינו ומהו המתח שבין מחויבות וחופש.

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה

“שבילים רבים – דהרמה אחת”, הינה סדרת מפגשים העוסקת בנושאים שונים מנקודות המבט של המסורות השונות בדרך הבודהיסטית. כל מפגש כולל תרגול מדיטציה מודרך, פאנל של מורים נציגי המסורות השונות, ופרק זמן לשאלות ותשובות.

עלות המפגש: 60 ₪. ניתן להוסיף ספר לבחירתכם בהוצאת “בודהיזם בישראל” בתוספת 20 ₪ בלבד

  • הסכום מיועד לכיסוי הוצאות המפגש, לאחזקת ולתפעול האתר, להפקת כתב העת וספרי דהרמה ולכל הוצאות התפעול השוטפות של “בודהיזם בישראל”. – בסיום המפגש תינתן אפשרות לתרום למורים כנדיבות הלב. (דאנה).
  • מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה, מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו.

על המשתתפות/ים:

עדה אבשלום

מורה ודקאנית הסטודנטים בפסיכו-דהרמה – בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית. מתרגלת מדיטציה למעלה משלושים שנים.פסיכולוגית קלינית בהכשרתה, שמקדישה חלק ניכר מזמנה ומהאימון שלה לסיוע ברוח הדהרמה, בקבוצות ובליווי אישי .במסגרת מרחב הסיוע של פסיכודהרמה מנחה קבוצת תמיכה ותרגול למתמודדים עם אתגרי חיים קשים, לימדה במשך כמה שנים מדיטציה בתכנית שיקומית להוצאת נשים ממעגל הזנות.

מאיר זוהר

הוא מחבר הספר “בודהיצ’יטה: בדרך אל הרגע הזה”. הוא היה נזיר בודהיסט תשע שנים, ולמד וחי בקהילתו של תיק-נהאט-האן (Thich Nhat Hanh), נזיר ומורה זן מווייטנאם, במשך שש שנים. כמו כן, הוא מתעמק בהגותו של קרישנמורטי (J. Krishnamurti) ולומד לאורה.
כיום מאיר חי בקרית טבעון, ומלמד את דרך קשב – הדרך הבודהיסטית בגישה לא-דואלית; זו אמנות החיים בתשומת-לב, היא מדיטציה של קשב גוף-נפש ברגע הזה, מדיטציה לא-דואלית כדרך חיים. הוא פוגש אנשים בסדנאות ומפגשים קבוצתיים, ומציע ליווי דרך גם ליחידים.

יונתן דומיניץ

מתרגל מדיטציה וצועד בדרך הדהרמה מאז 1997. רואה את תורת השחרור שלימד הבודהה כהשראה עצומה לחיים ערים וכגישה שניתנת לתרגול וליישום בכל רגע ולהביאה לכל היבט של חיי היומיום, על כרית המדיטציה ומחוצה לה. מורה לדהרמה ולמדיטציה בעמותת תובנה. מלמד ומנחה פעילויות מדיטציה ודהרמה תוך שימת דגש על יישום והפנמת הדהרמה בחיי היום יום. ממייסדי פרוייקט ‘מדיטציה 1:1’ שבו מתרגלי מדיטציה ותיקים מציעים לימוד וליווי דרך מדיטציה לחולי סרטן בבתיהם. מורה לחשיבה יצירתית ומייסד MINDSCAPES . נשוי ואב לשנים, מתגורר בתל אביב.

אסף סטי אל-בר

מתרגל מזה עשרים שנים במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי, בתוכן תקופות תרגול ארוכות בתאילנד, הודו ונפאל. משלב תרגול ויפסנא עם דגש על פיתוח וטיפוח איכויות הלב והחמלה המעשית שמתבטאת בפעולה בעולם. מלמד פילוסופיה ובודהיזם במסגרות שונות וכותב דוקטורט שמציע תפיסה חינוכית בת-זמננו המבוססת על הדרך הבודהיסטית ועל הבודהיזם המעורב-חברתית.

עקב אילוצי האולם שעומד לרשותנו מספר המקומות מוגבל, ולכן אנו מבקשים להירשם בתשלום מראש.

מי שנרשם למפגש מתבקש להגיע בזמן ובפניות מלאה, להיות בו לכל אורכו ולא לעזוב לפני סיומו.

תודה,

צוות “בודהיזם בישראל”

Tickets

Tickets are not available as this אירוע has passed.