טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: הדהרמה כנחש ארסי – על טעויות, סכנות ומחירים בדרך הבודהיסטית

פרטים

תאריך:
25/12/2020
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

כניסה למפגש המקוון

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

 

הדהרמה כנחש ארסי – על טעויות, סכנות ומחירים בדרך הבודהיסטית

 

משתתפים: נחי אלון, עדה אבשלום, מנו כץ, טלי הלמן מור

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-25/12/20, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

 

“נניח שאדם הזקוק לנחש, חושק בנחש ומשוטט בחיפוש אחרי נחש, רואה נחש גדול.
אם הוא יאחז בגופו ואו בזנבו, הנחש יוכל להסתובב ולהכיש אותו… מדוע? כי הוא אוחז בנחש אחיזה שגויה…
בדיוק כך, אנשים שחצניים מסוימים רכשו מומחיות בדהמה… הבנה מוטעית זו של הדהמה תביא עליהם סבל ונזק לאורך ימים. מדוע? מכיוון שאחיזתם בדהמה שגויה…”
(מתוך הדרשה על משל הנחש. תרגום: קרן ארבל)

הדרך הבודהיסטית (דהרמה) אינה חסינת טעויות ועשויה לגבות מחירים לא פשוטים מההולכים בה. כבר בחייו נאלץ הבודהה להתמודד עם הבנה שגויה של הדרך, הן מצד תלמידיו הנזירים והן מצד שומעים אקראיים, וגם כיום, אנו נתקלים במקרים כאלו.

לכן הבודהה מצביע ומתריע על הסכנות העלולות להיגרם במקרים שהדהרמה מועברת על ידי מורים שיש להם השקפות שגויות וכוונות מוטעות שעשויות להשחית את הדהרמה, גם כאשר היא מוצעת לאנשים ברמות הבנה שונות.

במפגש זה נדבר באופן מפורט וגלוי על הסכנות הטמונות בהבנה שגויה של עקרונות הדרך הבודהיסטית ושל תרגול מוטעה של המדיטציה הבודהיסטית.

נדון גם באחריות של מורים ושל תלמידים לכך ועל הדרכים לצמצם נזקים פוטנציאליים כאלו.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

על המשתתפות/ים:

נחי אלון

פסיכולוג קליני, שעוסק בבודהיזם כתורה פסיכולוגית מעמיקה וכמשנת חיים רלבנטית. הקים במשותף עם פרופ’ יעקב רז את ‘פסיכודהרמה’ – מרכז לאימון וליישום הדהרמה בחיי היומיום. מחברם של ספרים בתחום הפסיכותרפיה שהושפעו מן הראייה הבודהיסטית. ממקימי יטי”ב- ידידי טיבט בישראל – עמותה שמטרתה סיוע לקהילה הטיבטית הגולה.

עדה אבשלום

מורה ודקאנית הסטודנטים בפסיכו-דהרמה – בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית. מתרגלת מדיטציה למעלה משלושים שנים.פסיכולוגית קלינית בהכשרתה, שמקדישה חלק ניכר מזמנה ומהאימון שלה לסיוע ברוח הדהרמה, בקבוצות ובליווי אישי .במסגרת מרחב הסיוע של פסיכודהרמה מנחה קבוצת תמיכה ותרגול למתמודדים עם אתגרי חיים קשים, לימדה במשך כמה שנים מדיטציה בתכנית שיקומית להוצאת נשים ממעגל הזנות.

מנו כץ

פסיכולוג קליני ורפואי בהכשרתו האקדמית, עובד ומלמד בארץ ובאיטליה. פגש את הבודהיזם בשנת 1983 בהודו, ומאז ממשיך ללמוד ולתרגל במסורת התהרוואדה ובמסורת הטיבטית. הוסמך ללמד את הדהרמה על ידי מרכז FPMT. היה שותף להקמת מכון דמו”ת, לתוכנית הכשרה תלת-שנתית ליועצים ברוח הדהרמה במסגרת מכון ‘למה תצונג קפה’ שבאיטליה, ולתוכנית הכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית ‘רוח אדם’ במסגרת ה’איגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות’. נשוי ואב לשלוש.

טלי הלמן מור

צועדת בדרך הבודהיסטית מזה עשור וחצי. מתרגלת ולומדת בזרם הטיבטי. משתדלת, מתבלבלת ושוב חוזרת לתרגל. נשואה ואם לארבעה. משפחה מאושרת שהיא כר עמוק להתבוננות וצמיחה. פסיכותרפיסטית מוסמכת. ליווי תהליכים אישיים דרך אספקטים של גוף-נפש-רוח וחקירה מבוססת מיינדפולנס של החוויה. לומדת ומלמדת דהרמה במסגרות שונות בארץ. מנחה קבוצות תרגול ושיח ברוח בודהיסטית (סנגהות) לעתות אבל והתמודדות לאחר אובדן במסגרת “שותפים למסע״. מלווה באופן אישי א.נשים בתהליכי אבל ושכול.

 

 

 

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.