טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מפגש מקוון בסדרת מפגשי “שבילים רבים – דהרמה אחת”: אבני היסוד של הדרך הבודהיסטית

פרטים

תאריך:
03/12/2021
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריית אירוע:
אתר
https://secure.cardcom.solutions/e/xVja

המארגנ/ת

בודהיזם בישראל

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

לחצו לכניסה למפגש המקוון ולמתן דאנה

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

אבני היסוד של הדרך הבודהיסטית

 

משתתפים: פרופ׳ יעקב רז, ד״ר איתן בולוקן, ד״ר אסף סטי אל-בר, ד״ר מיכל ברנע אסטרוג, מנו כץ

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-03/12/21, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

הדרך הבודהיסטית מוצגת בכתבים כלימודים סדורים ברמות עידון ועומק שונות, אשר מותאמות ליכולות החוכמה והאבחנה, מידת ההתמדה וההתעמקות בתרגול, הבשלות הרגשית ורמת האמון והמחויבות של הצועדים בדרך.

לימודים אלו משלבים הצגה של מאפייני המציאות והחוויה האנושית כפי שהן, יחד עם הנחיות מעשיות. בכך, הם מאפשרים לצועדים בדרך, לא רק להבין את מה שלימד הבודהה באופן אינטלקטואלי, כפילוסופיית חיים, אלא לשלב, להפנים וליישם את הלימוד המוצע כהנחיות לתרגול של דרך חיים מיטיבה.

במפגש זה נתייחס לעקרונות, מושגים, פרקטיקות ופורמולות אשר מבטאים את הבודהיזם כ’פילוסופיה מעשית’.

זהו מפגש השקה של הספר “אבני היסוד של הדרך הבודהיסטית” שיצא לאור בהוצאת ‘בודהיזם בישראל’

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

לרכישת הספר

על המשתתפות/ים:

יעקב רז

פרופסור אמריטוס ללימודי יפן וזן בודהיזם באוניברסיטת תל אביב ומחברם של ספרים ומאמרים רבים בנושא בודהיזם וזן בודהיזם. הקים במשותף עם הפסיכולוג נחי אלון את ‘פסיכו-דהרמה’ – מרכז לאימון וליישום הדהרמה בחיי היומיום. שותף בפעילויות רבות לקידום הידברות וסובלנות בחברה הישראלית.

איתן בולוקן

חוקר של הפילוסופיה וההיסטוריה של אסכולת הזן ומחשבתו של דוגן, כמו גם של פילוסופיה השוואתית והדיאלוג הבין דתי.
למד ותרגל זן ביפן וכן עסק במחקר באוניברסיטת קומאזאווה שבטוקיו. כיום מלמד בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטת ת”א.
מבין ספריו: “בתוך השלג הדק: שירת הזן של דוגן וריוקאן” (קשב לשירה, 2011), “בידיים ריקות שבתי הביתה: פסוקי זן” (עם דרור בורשטיין, הליקון-אפיק, 2015), “הבוקר בא תמיד: שירתה של שיבטה טויו” (לוקוס, 2017).

אסף סטי אל-בר

מתרגל, ופוסע על הדרך מאז 1997 במסורת הויפסנא והבודהיזם הטיבטי. חוקר דהרמה בת-זמננו, דהרמה מעורבת חברתית ואת המפגש בין ההגות הבודהיסטית לפילוסופיה המערבית. עבודת הדוקטורט שלו מציעה תפיסה חינוכית דיאלוגית לאור הבודהיזם המעורב חברתית. מלמד דהרמה ומדיטציה בעמותת תובנה ובגופים נוספים, מלמד פילוסופיה בתיכון ובמכללה למורים ובוגר התכנית התלת-שנתית ללימודי האקומי – פסיכולוגיה התנסותית.

מיכל ברנע-אסטרוג

חוקרת פסיכואנליזה ובודהיזם, סופרת, מורה בכירה לגישת האקומי וראש התוכנית התלת-שנתית לגישת האקומי בישראל. היא מחברת הספרים התבהרות: ויפאסנה, פסיכואנליזה והתודעה החוקרת את עצמה (רסלינג ו-Karnac, 2017), אנשים עדינים: התבוננות בודהיסטית ופסיכואנליטית בעדינות (רסלינג, 2018(Routledge, 2019; , והרומן נדידה (פרדס, 2021).

מנואל כץ

פגש את הבודהיזם בשנת 1983, ומאז מחויבתו כלומד ומתרגל הלכה והעמיקה במסורת התהרוואדה ובמסורת הטיבטית. בשנת 2003 היה שותף בהקמת תוכנית הכשרה תלת-שנתית ליועצים ברוח הדהרמה (www.mindproject.com) במסגרת מכון ‘למה תצונג קפה’ שבאיטליה (www.iltk.org/en) ולאחרונה הוא מרכז התחום הבודהיסטי במסגרת ‘רוח אדם’, תוכנית הכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית היוצאת לדרך במרץ 2015, במסגרת האיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות (www.selfpsychology.org.il). פסיכולוג קליני בהכשרתו האקדמית, עובד ומלמד בארץ ובאיטליה. נשוי ואב לשלוש.

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.