טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

שבור זה לא מקולקל – שבת לימוד ותרגול בתל אביב – יובל אידו טל

מקום

פסיכודהרמה – קמפוס ברושים
ד"ר ג'ורג' וייז 1
תל אביב,
+ מפת גוגל
טלפון
03-6411961
אתר
https://www.pdharma.co.il

לאונרד כהן

“There’s a crack in everything. That’s how the light gets in.”

ביפן, כשכלי חרס נשבר, נוהגים להדביק אותו ולצבוע בזהב את הסדקים. כשאדם נשבר, אפשר וגם כדאי לעשות דברים דומים. חוכמתו של הבודהה מתחילה בהכרה בכך שכולנו קצת שבורים, ובנכונות להביט בסדקים ובשברים בעין מקבלת ואף אוהבת. מפגש זה הוא הזמנה לכל מי שמוכן להכיר בכך שמשהו בו באופן כלשהו סדוק או שבור.

במפגש נבקש להביא את הסדקים והרסיסים לחדר ולנסות למצוא ביחד את הדרכים להסכים להיות סדוקים ושבורים, וגם, אולי, מעת לעת, להתאחות מעט ולעזור קצת לאחות אחד את השני.

לעזרתנו נגייס גם את ההשראה העמוקה שיש בחוכמתם של שבורי עבר ומוקירי שבירות כמו בודהה, דוגן קיגן, יושידה קנקו, הקואין אקקו, הנרי דייויד ת’ורו, מהאטמה גנדהי, לאונרד כהן ואחרים.

הנה משהו שכתב אחד מהם:

“יותר מכל דבר אחר בחיים, אני מוקיר אי ודאות. כשמשהו לא שלם, זה מחיה אותו וזה נותן את התחושה שיש מקום לצמוח. מה, נסתכל על תפרחות הדובדבן רק כשהן פתוחות לרווחה? נביט בלבנה רק כשאין עננים בשמיים? להשתוקק ללבנה,כשמביטים בגשם, להנמיך את התריסים ולא לראות את האביב חולף, יש בזה עמקות של רגש, עמקות לאין קץ. ענף שעדיין לא הפציע לבלובים, גן זרוע פרחים דהויים – אין ראוי מזה להימלא פליאה.” [יושידה קנקו. יפן. מאה 14]

מחיר: 150 ש”ח