טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

ריטריט ויפאסנה בסוכות בעין דור בהנחיית אלה טולנאי וערן הרפז

פרטים

תאריך:
14/10/2019
זמן:
14:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://tovana.org.il/event/22823

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
מספר ימי האירוע
7
תאריך סיום
20/10/19

מקום

עין דור
עין דור, + מפת גוגל
יפאסנה היא טכניקה המבוססת על שילוב של התבוננות רגועה וערנית בתהליכי גוף והכרה, מסייעת לפיתוח כלי התמודדות עם תהפוכות החיים ומעודדת שלווה, חוכמה וחמלה.
בין אם התנסית במדיטציית תובנה (ויפאסנה) ובין אם ברצונך להתחיל, הקורס מהווה הזדמנות להקדיש את מלוא תשומת הלב והאנרגיה לתרגול השיטה בתנאים אופטימליים.
רוב היום מוקדש לתרגול של מדיטציה בהליכה ובישיבה לסירוגין, בפרקי זמן קבועים. בכל יום ניתנות הנחיות מפורטות לגבי טכניקת המדיטציה, ובערב ניתנת שיחה על ידי המורים, אשר עוסקת בעקרונות המדיטציה ובנגיעתם במציאות היומיומית והאישית של חיינו.
במהלך הקורס מתקיימות שיחות קבוצתיות עם המורים, בהן ניתנת הזדמנות לשתף ולחקור את התנסויותינו. כמו כן ניתנת אפשרות למפגשים אישיים עם המורים.
  • בחודשים אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר הבניין המיועד ללינה בחדר לבד/ריטריט אישי לא יעמוד לרשות תובנה ועל כן, לצערנו, לא נוכל להציע אפשרויות אלו.
  • הקורס יתקיים בעברית. תרגום לאנגלית ינתן במידת הצורך.
  • הגעה לעין דור בשעות 16:00-14:00 לצורך רישום והתארגנות.
  • הקורס יסתיים ביום ראשון בסביבות השעה 14:00
  • הריטריט מתאים לכולם – חדשים למדיטציה ובעלי נסיון.

לשם קיום הקורסים והצלחתם, יש צורך בהרבה ידיים עוזרות, הן כאנשי צוות מטבח ובעיקר לתפקידי ניהול הקורסים והמטבח. המתנדבים בקורס חווים “ריטריט שרות” זאת הזדמנות לשלב נתינה ותרגול מדיטציה ומהווה תרגול עשיר וגשר בין היושבים על הכרית לתרגול ביום-יום.

עמותת תובנה מתבססת ומתנהלת ברובה על מתנדבים. במהלך השנה מתנדבים בקורסים השונים בעין דור כ-200 מתרגלים, וזאת בנוסף לכ-50 פעילים בתפקידים קבועים.
הנכם מוזמנים להתנדב ולתרגל תוך כדי עשייה.