טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

ריטריט בעין דור בנושא מדיטציית ויפסנא – בהנחיית יונתן דומיניץ בסיוע רון אלון ואלהיה אייל מור

פרטים

תאריך:
08/11/2021
זמן:
14:30 - 15:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://tovana.org.il/event/25137

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
מספר ימי האירוע
6
תאריך סיום
13/11/2021

מקום

עין דור
עין דור, + מפת גוגל

עדכון בנושא הגבלות הקורונה:
– הכניסה למרכז מותנית בהצגת תוצאה שלילית בבדיקת PCR מ-72 השעות האחרונות.
עם זאת, מחזיקי תו ירוק תקף לפי הגדרות משרד הבריאות אינם נדרשים לבדיקה.
נקפיד על עטיית מסיכות בחללים סגורים, כולל באולם המדיטציה.
אנו רואות בקיום הנחיות אלו חשיבות רבה, נוכח העלייה ברמת התחלואה, מתוך דאגה ובקשה להתחשבות בכל משתתפות.ים ריטריט ומתוך הרצון לאפשר לכולן.ם להגיע לתרגל בתחושת בטחון.

מה היא מדיטציית תובנה (ויפאסנה)?
מדיטציית ויפאסנה הנה תרגול מדיטציה ששורשיו במסורת הבודהיסטית, המהווה חלק מדרך רוחנית המכוונת לחיים של שחרור ועירות. ההתעוררות לרגע ההווה מאפשרת הבנה וקבלה של טבענו ושל טבע הדברים בעולמנו. תרגול זה מכוון אותנו לקשב פנימי הפותח את ליבנו, מעמיק את הבנתנו ומאפשר להכרתנו להתבהר אל החוכמה והחמלה הנמצאות אצלנו ומכאן לחירות פנימית.
מה בקורס שמארגנת עמותת תובנה?
בין אם התנסית במדיטציית תובנה (ויפאסנה) ובין אם ברצונך להתחיל, הקורס מהווה הזדמנות להקדיש את מלוא תשומת הלב והאנרגיה לתרגול השיטה בתנאים אופטימליים. רוב היום מוקדש לתרגול של מדיטציה בהליכה ובישיבה לסירוגין, בפרקי זמן קבועים. בכל יום ניתנות הנחיות מפורטות לגבי טכניקת המדיטציה, ובערב ניתנת שיחה על ידי המורים, אשר עוסקת בעקרונות המדיטציה ובנגיעתם במציאות היומיומית והאישית של חיינו. ברוח המסורת הבודהיסטית, פועלים המורים והצוות בהתנדבות, ואינם מקבלים כל שכר. עם סיום הקורס תינתן אפשרות להעניק תרומה לכיסוי הוצאות נוספות של תובנה ותרומה למורים.