טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מפגש מקוון: ראייה שמשחררת – מפגש להשקת התרגום העברי של הספר מאת רוב ברבאה

פרטים

תאריך:
05/03/2021
זמן:
10:00 - 12:00
עלות
קטגוריות אירוע:
,

פרטים אחרים

לינה
אירוע שאינו כולל לינה

מקום

אונליין

מפגש מקוון: ראייה שמשחררת

מפגש להשקת התרגום העברי של הספר מאת רוב ברבאה

 

משתתפים: ד״ר סטיבן פולדר, ד״ר אביתר שולמן, יהל אביגור, קרן שפי

מנחים: אילן לוטנברג ואבי פאר

יום שישי, ה-05/03/21, בין השעות 10:00 ל-12:00 (מומלץ להתחבר כבר ב-9:30)

המפגש ייערך בשידור חי אונליין דרך תוכנת ZOOM. ניתן יהיה להיכנס לצפייה באירוע החל משעה 09:30, חצי שעה לפני תחילתו. מומלץ להתקין את תוכנת ZOOM על המחשב טרם תחילת המפגש. ניתן להורידה בקישור הבא.

 

הספר “ראייה שמשחררת” הוא אחד מספרי הדהרמה המשמעותיים ביותר שנכתבו במערב. התרגום שלו לעברית הוא ברכה לכל מי שליבו נמשך לעומק ההבנה האפשרי ללב האנושי.

בחיבור פורץ דרך זה פורש מורה הדהרמה רוב ברבאה גישה מקורית ומקיפה להעמקת התובנה. הוא מציג המשגה ייחודית ובנויה בקפידה של הדרך הבודהיסטית, ומלווה את המתרגלות.ים בהדרגה לאורכה, החל מתובנות ריקות פשוטות ונגישות, והלאה אל תובנות מיסטיות יותר ויותר. באמצעות ההנחיות המדויקות, התרגילים מאירי העיניים והדיונים המפורטים, שנוגעים בדקויות של התרגול ושל ההבנה כאחד, ״ראייה שמשחררת״ פותח בפני המתרגלות.ים המסורות.ים את מלוא העומק והרדיקליות של מה שלימד הבודהה על ריקות והתהוות מותנית. במפגש זה, שמוקדש להשקת התרגום העברי של הספר, נדון במשמעויותיו הרבות והעמוקות.

עלות המפגש: דאנה (תרומה כנדיבות הלב)

למתן דאנה למורים בכרטיס אשראי

על המשתתפות/ים:

סטיבן פולדר

המייסד והמורה הבכיר של “עמותת תובנה”. מלמד מזה כ-20 שנים, עיקרן בישראל וחלקן בחו”ל, ריטריטים, קורסים ושיעורים שנתיים, ברובם למתרגלים ותיקים, ועסק גם בהכשרת מורים בישראל. דוגל בשימוש בדהרמה לקידום השלום בחברה. למד באוניברסיטת אוקספורד ובלונדון, בעל תואר דוקטור לביולוגיה מולקולרית, ופרסם ארבעה-עשר ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני.

אביתר שולמן

מלמד בודהיזם ודת והגות הודית באוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים למדע הדתות וללימודי אסיה. פרסם את הספר Rethinking the Buddha: Early Buddhist Philosophy as Meditative Perception שיצא לאור בהוצאת Cambridge University Press ב-2014. הוא פרסם גם שני ספרי תרגום של כתבים בודהיסטים לעברית – “שירת השורש של דרך האמצע”, שהוא תרגום ה”מולה-מדהימקה-קריקה” של נאגארג’ונה, ו”שירת הארה: תרגומים מהשירה הבודהיסטית העתיקה” (הוצאת כרמל 2010, 2013). חי במושב מטע, אב לחמישה.

יהל אביגור

מתרגל מאז 2006 במסורות תהרוודיות ובמסורת של מדיטציית תובנה. מאז 2013 מלווה על ידי המורה רוב ברבאה, והוסמך על ידו להוראה בשנת 2019. מלמד במרכז המדיטציה Gaia house באנגליה.

קרן שפי

סופרת, מסאית, המתרגמת של “ראייה שמשחררת”. התחילה לתרגל ב 2013 במסורת של מדיטציית תובנה, ומ 2018 מקדישה את עצמה לתרגול בגישתו של רוב ברבאה, חלק מהזמן בהנחייתו. כרגע בריטריט אישי ארוך שהתחיל במרץ 2020. כותבת על דהרמה ונושאים אחרים באתר http://www.kerensheffi.com.

 

RSVP

Tickets are not available as this אירוע has passed.