טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

קורס סוף שבוע ללא לינה בנווה שלום “על גלוי וסמוי – שתי האמיתות” בהנחיית קֶהנסוּר גָ’האדוֹ טוּלְקוּ רִינְפּוֹצֶ’ה

המארגנ/ת

ידידי הדהרמה
טלפון
052-4710445
דוא״ל
dharma.friends.il@gmail.com
אתר
https://www.dharma-friends.org.il

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
מספר ימי האירוע
2
תאריך סיום
18/01/2020

קורס סוף שבוע ללא לינה
כשאנחנו מתבוננים סביבנו אנחנו חווים את המציאות שבה אנו חיים, ומבחינת החוויה שלנו הדברים מופיעים לנו בבירור רב – אנשים, מקומות, חפצים, צלילים, ריחות, טעמים. על פי ההופעה הזאת של הדברים אנחנו מנהלים את חיינו – מקבלים החלטות, פועלים, חוברים לאנשים מסוימים ומתרחקים מאחרים. ובכל מה שנעשה אנחנו מנסים להימנע מסבל ושואפים להיות מאושרים ככל שניתן.
הבודהה לימד בשיעוריו איך עלינו לפעול כדי להשתחרר מסבל – אילו פעולות יש לאמץ וממה יש להימנע. ההנחיות האלה שלו עוסקות גם הן בעולם המוכר והידוע לנו.
אבל הבודהה גם לימד שהאופן הזה בו אנחנו תופסים את העולם סביבנו – שהדברים קיימים באופן ברור כפי שהם מופיעים לנו, באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי – הוא שגוי. העולם, היצורים החיים והאובייקטים שבו אכן קיימים, אבל לא באופן שהם מופיעים לנו. העובדה הזאת סמויה לגמרי מעינינו.
לפיכך יש אי התאמה בין אופן הקיום הממשי של התופעות, כיצד הן מתקיימות למעשה, ובין האופן בו אנחנו תופסים בדרך כלל את קיומן.

למה זה בכלל חשוב? כי אי הבנת אופן הקיום הממשי של התופעות היא הגורם העיקרי לסבל שאנו חווים. לפיכך, ההבנה הנכונה של אופן הקיום הממשי של התופעות תביא לנו את השחרור מסבל ואת האושר המתמשך, שבהם כולנו רוצים.
ג’האדו רינפוצ’ה יציג בפנינו בקורס קצר זה את שתי האמיתות – האמת המוסכמת (הדברים כפי שהם מופיעים לנו) והאמת המוחלטת (אופן הקיום של הדברים למעשה) ואת ההשקפה הבודהיסטית של המציאות. במהלך הקורס נבחן מה אמיתי ומה לא, נבסס באופן הגיוני את העובדה שיש אי התאמה בין האופן שבו התופעות מופיעות לנו ובין האופן שהן באמת קיימות, ונתקרב להבנת אופן הקיום הממשי של הדברים. הבנה זו תאפשר לנו לצמצם את אינספור הבעיות והקשיים שלנו, ולבסוף אף להתגבר עליהם כליל.

ג’האדו רינפוצ’ה

על גָ’האדוֹ רִינְפּוֹצֶ’ה
ג’האדו רינפוצ’ה הוא אחד מהלאמות המוערכים ביותר במסורת הגלוגפה כיום והוא בעל ידע מקיף ועמוק בכל מסורות הבודהיזם הטיבטי. רינפוצ’ה ידוע בתבונתו החדה ובחמלתו הרבה, בנועם הליכותיו, בסגנון לימוד דינמי וביכולתו ללמד תלמידים מערביים בצורה מעניינת ורלוונטית להם.
ג’האדו רינפוצ’ה מונה ע”י כבוד הדלאי לאמה ב-1997 לראש מנזר נַמְגְיַאל שבדָהרַמְסָלָה, המנזר האישי של הדלאי לאמה. במאי 2014 מונה ג’האדו רינפוצ’ה לראש מנזר גיוטו שבדהרמסלה, אחד משני הקולג’ים הטנטריים במסורת הגלוגפה של הבודהיזם הטיבטי. מאז שפרש ממנזר גיוטו בתחילת 2017 רינפוצ’ה מרבה לנסוע וללמד את תלמידיו הרבים ברחבי העולם. נוסף על כך, במקביל לפעילותו בקרב הקהילה הטיבטית ובמסעותיו בעולם, פועל רינפוצ’ה במונגוליה בשיקום ובתמיכה בתרבות הבודהיסטית-מונגולית.
ג’האדו רינפוצ’ה הינו המורה הרוחני של עמותת ידידי הדהרמה בישראל ואף ביקר ולימד בישראל מספר פעמים.
עוד על ג’האדו רינפוצ’ה – אנא לחצו כאן.
♦♦♦
הקורס יתקיים בשפה הטיבטית ויתורגם לעברית ע”י חברנו היקר הנזיר קארצון (יקי פלט), המשמש מורה ומתורגמן במרכז צ’נרזיג באוסטרליה.
המשתתפים יתבקשו להיות נוכחים בכל משך הזמן של הקורס ובכל הפעילויות שיתקיימו במהלכו.
הקורס יתקיים בשתיקה מלאה.
הקורס יתקיים בנווה שלום בספריה.

ניתן להשתתף גם ביום אחד בתנאי שמדובר מתחילת היום ועד סופו.

שעות הקורס:

שישי 09:00-16:30

שבת 09:00-17:30

אנא הביאו עמכם ארוחת צהריים אישית – לא תתקיים ארוחה משותפת.
נשמח להבאת כיבוד לפינת קפה (פירות, עוגיות וכו’- עדיפות לכיבוד בריא).
להסבר מפורט על מהלך הקורסים, כללי התנהגות, מה להביא ועוד – תוכלו לקרוא כאן.
♦♦♦
ברוח המסורת הבודהיסטית, המורה, וכן הצוות המארגן פועלים בהתנדבות מלאה ואינם מקבלים כל שכר. גם ההשתתפות בקורס זה הינה על בסיס תרומה (דאנה) וללא ציון סכום מוגדר, כדי לאפשר לכל הרוצים להשתתף בקורס לעשות זאת בשמחה – ולתרום כפי יכולתם ומתוך רצון ונדיבות הלב.
תרומותיכם, שתיאספנה בתום הפעילות, מיועדות לכיסוי כל ההוצאות הארגוניות ולמתן דאנה כהוקרת תודה למורה.