טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

קורס “מורה נבוכים לדרכו של לוחם הרוח מאסטר שנטידווה – פרק 4” ברמת השרון

מקום

מרכז גוף-נפש
שבטי ישראל 103 ב'
רמת השרון,
+ מפת גוגל
טלפון
03-5495149
אתר
https://mindbody.co.il

במסגרת תכנית הלימודים המעמיקה “מורה נבוכים לספרו של שנטידווה- “המדריך לאורח חיי הבודהיסאטווה”

מורה: יעל אלטרץ, בשפה העברית

תאריכים: שבת 14 דצמבר 2019,  “מרכז גוף-נפש”, רח’ שבטי ישראל 103ב’, רמת השרון

               שבת 28 דצמבר 2019, “מדיטיישן פקטורי” (בית קורקס, קומה 2), רח’ משכית 27, הרצליה

שעות: 10:00-17:00

 

הפעם, בשני מפגשים נפרדים: יום שבת 14 לדצמבר, ויום שבת 28 לדצמבר, נעמיק בפרק 4 – “פיתוח חריצות”, המספק נקודת מבט מפוכחת וריאליסטית על עמידה בהתחייבויות והתמודדות עם רגשות עוכרים.

סוגיות אלו מלוות כל אחד ואחת מאיתנו באינספור מצבים יום יומיים, כאישר אנו מחליטים ומתחייבים ולאחר זמן מה יש דעיכה בעוצמת המחוייבות. הרגשות העוכרים עולים ומסיטים אותנו מהדרך בה היינו רוצים לנהוג ולפעול.

לאור בתי השיר של מאסטר שנטידווה נבחן מה הם הגורמים לעלייתם של רגשות עוכרים, מדוע אנו מאפשרים להם לעלות, האם יש לנו שליטה בתהליך ואם כן – מה הם צמתי ההחלטה ונקודות השליטה שלנו. במקביל, נבחן מהי הגישה הנכונה לעלייה של רגשות עוכרים (האם עלינו לקבלם בלי שיפוט או להילחם בהם מלחמת חורמה?) ונגדיר יחד כלים בודהיסטים להתמודדות יעילה במצבים אלו.

המפגשים ישלבו רפלקציה אישית (ניתוח אישי, מדיטציות, קבוצות דיון ותרגילי כתיבה אישיים) לצד ידע פילוסופי רחב יותר, המאפשר הבנה מעמיקה של הדברים (כמו: 12 החוליות של ההתהוות המותנית, ביסוס ההבנה מדוע ניתן לעקור את הרגשות העוכרים וכד’).

לנרשמים יועברו חומרי קריאה ולימוד בצרוף קובץ מתורגם לעברית של הפסוקים הנבחרים.

הלימוד מוענק על בסיס דאנה- תרגול נדיבות הלב כאשר כל הפעילים והמורה עושים זאת בהתנדבות מלאה בהתאם למסורת הבודהיסטית. הדאנה שתיאסף תשמש לכיסוי ההוצאות השוטפות המרובות הכרוכות בארגון ולמתן תשורה למורה.

*ניתן להירשם לאחד מן הימים אך עדיף כמובן להירשם לשני ימי הלימוד. מספר המקומות מוגבל.