טוען אירועים

קבוצת תרגול זן בחיפה – סנבו-זן ישראל

פרטים

תאריך:
09/10/2022
זמן:
19:00 - 20:15
קטגוריית אירוע:
אתר
https://sanbo-zen-international.org

המארגנ/ת

דן ווסרמן
טלפון
054-4862651
דוא״ל
wasserdw@gmail.com
אתר
https://sanbo-zen-international.org

מקום

זנדו ענן-כרמל
רח' ביכורים 16
חיפה,
+ מפת גוגל
טלפון
054-4862651

זנדו ‘ענן-כרמל’ הוא השלוחה הישראלית, של זרם Sanbo Zen International. (קיים זנדו נוסף בהוד השרון). מרכז הארגון נמצא בעיר קמאקורה, יפן. הזרם משלב את מורשתם של שני זרמי-הזן היפני עיקריים: הסוטו והרינזאי.

למה דווקא זן? Sanbo Zen כזרם מיסטי שם דגש רב ביותר על ‘קנשו’ (見 性) – החוויה הממשית והישירה של העצמי האמיתי, שהיא השיא של המסע הרוחני האנושי, והתגלמותה בחיי היומיום. ידיעה זאת הושגה לראשונה בהיסטוריה הבודהיסטית על ידי בודהה שאקיאמוני לפני כ-2400 שנה. הידע הועבר מהודו לסין ומשם ליפן וכיום לחלקים רבים אחרים של העולם. הדרך להגיע לחוויה זו היא דרך תרגול Zazen (坐禅), מדיטציית זן בישיבה. התרגול הוא פשוט, אך דורש משמעת והדרכה ממורה זן אותנטי. המורה של הסנגהא הישראלית הוא פרופ’ לתיאולוגיה ומאסטר זן בכירSato Migaku  מיפן. בגלל הגבלות הקורונה הריטריטים ומפגשי הדוקוסאן (מפגשים פרטניים) של מאסטר זן ותלמיד נעשים דרך הזום. בזנדו בחיפה תינתן הדרכה לישיבת המדיטציה – הזאזן, נשב יחד, נקרא יצירות/טקסטים ממסורות שונות ויינתן מקום לשאלות ולשיתוף. מתרגלים שיוכיחו רצינות יוכלו להצטרף למפגשי הזום עם מאסטר זן Sato Migaku, ובהמשך גם לקבל ממנו את הקואן הראשון שלהם.

חווית ה’קנשו’, אינה תלויה באמונה, אתניות או רקע דתי. משום כך ברחבי העולם וגם בישראל יכולים לתרגל יחד נשים, גברים, צעירים, מבוגרים, אתאיסטים ודתיים, ללא שום קושי. לקהילת Sanbo Zen העולמית ישנם כיום מרכזים פעילים ברחבי אירופה, צפון אמריקה, אוסטרליה, אסיה וישראל, והיא נחשבת לאחד מזרמי הזן המשפיעים ביותר במערב.

ימי תרגול ושעות:

ראשון ורביעי 19:00-20:15

שלישי וחמישי 6:00-6:30

לבירורים ולאישור הגעה ראשוני יש להתקשר לדן – 054-4862651

דן ווסרמן מתרגל כבר 10 שנים תחת הדרכתו של פרופ’ ומאסטר זן Sato Migaku, והוא אחד מתלמידיו הבכירים. בעברו דן היה מחזאי, תסריטאי ובמאי סרטים תיעודיים. את הקריירה החובבנית שלו באיגרוף ואיגרוף תאילנדי סיים עם ברכיים הרוסות וארובת עין שבורה. כיום דן מטפל בהוסטל לחולי נפש ‘בית בחורשה’ ובקשישים בבתיהם. דן סיים בהצטיינות יתרה תואר ראשון בחוג למיסטיקה ורוחניות בצפת, והוא משלים תואר שני בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטת בר אילן וכותב תזה בנושא: הדמיון בין מיסטיקת זן וחסידות.