טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

פסיכואנליזה ובודהיזם – ז’אק לאקאן: חידת הממשי – תל אביב – רחל קפלן וד”ר ירון גילת

מארגנים

פסיכודהרמה
רחל קפלן

פרטים אחרים

לינה
הסתר

מקום

פסיכודהרמה – קמפוס ברושים
ד"ר ג'ורג' וייז 1
תל אביב,
+ מפת גוגל
טלפון
03-6411961
אתר
https://www.pdharma.co.il

ז’אק אלן מילר: “הלא-מודע כפרוידיאני הנו לא-מודע אשר נושא מובן ופתוח לפירוש, בעוד שעם המונח ממשי המובן והפירוש כבים. …לאקאן הציב את הלא-מודע הממשי כמבוי סתום על מנת שלאחר מכן הוא ינסה את כוחו בהצעה של ‘דבר-מה שירחיק לכת יותר מן הלא-מודע’. הוא לא נתן שם לדבר-מה הלז, אשר עבורו אנו שומרים את השם הבדוי לא-מודע ממשי. זהו הממשי כמות שמעלים אותו המבוכים, המערבולות, התסבוכות בתוכם מתרחש מה שנראה כחיפוש בתוך אנליזה”.

מבין שלושת הסדרים אותם ניסח לאקאן עבור ההוויה האנושית, הסדר הממשי הוא העלום ביותר, החידתי ביותר, זה שאינו חלק מסדר השפה ולא ניתן לייצגו בתוך מערכת סמלים כלשהי. מה, אם כן, אפשר לומר על מה שלא ניתן לומר עליו דבר? אילו אפקטים יוצרת ההיתקלות בו? ומדוע חשב הפסיכיאטר והפסיכואנליטיקאי הצרפתי ד”ר ז’אק לאקאן שהלא-מודע הוא ממשי? במפגש אנסה לתת תשובות למה שאין תשובות עבורו, לנסח את מה שבלתי-אפשרי לנסח, להיכנס למבוך שאין ממנו פתח יציאה. אני יודע איך המפגש יתחיל, אין לי מושג כיצד יסתיים.

ד”ר ירון גילת, פסיכיאטר, מנהל מרפאת המבוגרים במרכז ברה״נ ע״ש י.אברבנאל. בוגר התכנית ללימודי פסיכותרפיה פסיכואנליטית למתקדמים במרכז ויניקוט בישראל, תלמיד ברשת הלאקאניאנית וחבר בקבוצה הישראלית של האסכולה הלאקאניאנית החדשה (GIEP-NLS). ספרו, “זר התפרקות אדום”, ראה אור לאחרונה בהוצאת פרדס.

מחיר: 90 ש”ח