טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סמלים וארכיטיפים בודהיסטיים כשער להשראה – מתי ליבליך

מקום

מרכז גוף-נפש
שבטי ישראל 103 ב'
רמת השרון,
+ מפת גוגל
טלפון
03-5495149
אתר
https://mindbody.co.il

קורס העמקה ותרגול לבעלי ניסיון קודם
בהנחיית מתי ליבליך, ממקימי ומרכזי התכנית לתרפיה מבוססת מיינדפולנס בבר אילן וכותבת הספר “מיינדפולנס להיות כאן ועכשיו”
7 מפגשים בימי חמישי, 10:00-13:00 ויום תרגול מרוכז בשבת, 29.6 10:00-17:00

“שפת הסמלים היא השפה הטבעית של הנפש ומכאן הקרבה ההדוקה שבין האמנות לבין הפסיכולוגיה.”
קרל גוסטב יונג

כל מי מאיתנו שהיה במזרח אסיה, וביקר במקדשים בודהיסטים יודע שהבודהיזם אינו רק פילוסופיה, כתבים ותירגול מיינדפולנס. האמנות והסימבוליקה הבודהיסטית היא תחום מרהיב ומרחיב לב. מהם הסמלים הללו? כיצד הם מפות לתירגול? איך ניתן לשלב ראייה סימבולית עם חקירה של חיי היומיום ומצבים נפשיים?

בקורס זה הכולל שבעה מפגשים ויום מרוכז, נתרגל מדיטציה, נלמד על סמלים וארכיטיפים בודהיסטיים ונקבל הכוונה משבוע לשבוע לחקירה של אספקט סימלי בחיי היום יום. בסוף הקורס, נפגש ליום מרוכז של תירגול ויצירה בהנחיה משותפת של מתי ליבליך ודיקלה יובל, אמנית ומתרגלת ותיקה.

נושאי המפגשים:
מפגש 1: מהו סמל, מהו ארכיטיפ, ואמנות הציור הבודהיסטי כמפת דרכים אל עבר החופש. הציור: גלגל החיים. חקירת סמל הגלגל, השכבות, ומרכז המעגל.

מפגשים 5-2: סמלי העולמות: כיצד נוצר “עולם” מה הוא כולל? נעבור על מפת 6 העולמות הבודהיסטיים כמתארים מצבים מנטליים וריגשיים. נפגוש את סמלי בני האדם, האלים הקנאים, האלים, החיות, הרוחות הרעבות ואפילו את הגיהינום (לא לדאוג, בכל עולם יושב בודהה).

מפגשים 6-7: אלי ואלות החמלה והשיחרור: גלרית בודהות ובודהיסטוות. במפגשים האלו נפגוש את הסמלים להתמרה, לשיחרור, לחמלה ולאיכויות מנטליות מיטיבות. נעבוד באופן סימבולי כדי ליצור את הדימויים האישיים שלנו.

יום מרוכז: ביום זה ננוע בין תירגול בישיבה ובהליכה, לבין עבודה סימבולית ויצירתית. נשחק עם צבעים וניצור מרחב סימבולי מיטיב יחד.