טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סופ״ש של מדיטצית תובנה בעין דור בהנחיית סנדיה בר-קמה ואודליה וינברג למתרגלות/ים עם ניסיון קודם

פרטים

תאריך:
19/12/2019
זמן:
14:00 - 18:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://tovana.org.il/event/23852

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
מספר ימי האירוע
3
תאריך סיום
21/12/2019

מקום

עין דור
עין דור, + מפת גוגל
עצם טבענו הוא שַלו, שמח ומחובר, אך איננו יכולים לראות זאת כיוון שעל טבענו האמיתי מעיבים אמונות, סיפורים, זיכרונות, מיתוסים והרגלים אשר מכסים את תודעתנו בעננים

  ד”ר סטיבן פולדר, מייסד עמותת ‘תובנה’

‘מדיטציית תובנה’ הנה תרגול שמקורו במסורת הבודהיסטית, אשר מטרתו לאפשר לנו להבין ולחוות את חיי היומיום באופן עמוק וצלול יותר. הנחת היסוד של ‘מדיטציית התובנה’ היא שהתבוננות וראייה צלולה (ויפאסנה) של המציאות מביאות להתעוררות ולשחרור מקושי וכאב, ומיטיבות את איכות החיים שלנו ושל הסובבים אותנו.

רובנו רגילים להיות באחד משני הקצוות: או שאנחנו נאבקים ומתאמצים, או שאנחנו “בטטות טלוויזיה”. רובנו מאמינים שכדי “לעשות מה שמועיל ובריא” עלינו להיאבק ו”להכריח את עצמנו”.

האם אפשר לפגוש את הקשיים הבלתי נמנעים של החיים במפגש ישיר ובלתי אמצעי, ללא הדחקה או הכחשה, ובד בבד להישאר בנינוחות, פתיחות ואמון? האם אפשר לפעול ללא מאבק פנימי?

הבודהה לימד את דרך האמצע. לפעמים תובנות (אינסייטים) ושחרור מדפוסים והתניות מתרחשים דווקא כשהתודעה פתוחה, רחבה, נינוחה ושקטה; לפעמים תובנות עולות דווקא כשאנחנו מרפים מהמאמץ.

הנינוחות והפתיחות מאפשרות לנו להיות בקשר עם תנועת החיים הלא-אישית העוברת דרכנו ומכוונת את צעדינו; עם מקום פנימי משוחרר, ספונטני, ער. מקום של אנרגיה יצירתית ורחבת-לב; מקום שמחבר אותנו למה שחשוב לנו באמת, ואל היכולות והחוזקות העמוקות שלנו, אל מעיין הכוח, החוכמה והאהבה הקיים בנו.