טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סופ״ש מדיטצית תובנה (ויפאסנה) בהנחיית שימי לוי

פרטים

תאריך:
31/01/2019
זמן:
14:00 - 18:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://tovana.org.il/event/22654

מארגנים

תובנה
שימי לוי

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
תאריך סיום
2/2/2019

מקום

עין דור
עין דור, + מפת גוגל

ריטריט זה מיועד לאפשר את העמקת התרגול למתרגלים בעלי נסיון של שני ריטריטים לפחות. לוח הזמנים בו יהיה מעט שונה מהרגיל – וידגיש את התרגול השקט והרציף (תהינה יותר ישיבות שקטות מהרגיל). כדי ללוות את התרגול באופן מדויק ומותאם – יתקיימו במהלך הריטריט פגישות אישיות עם המורים לכל משתתפי הקורס.

‘מדיטציית תובנה’ הנה תרגול שמקורו במסורת הבודהיסטית, אשר מטרתו לאפשר לנו להבין ולחוות את חיי היומיום באופן עמוק ונהיר יותר. הנחת היסוד של ‘מדיטציית התובנה’ היא שהתבוננות וראייה צלולה (ויפאסנה) של המציאות עשויה להביא להקלה בקושי ובכאב היומיומיים ולהיטיב את איכות החיים של המתרגלים ושל אלו הסובבים אותם.

‘מדיטציית תובנה’ מחדדת את היכולות המנטליות והרגשיות של המתרגל, ומפתחת אצלו את היכולת לעצור ולהתבונן בעצמו ובכל סיטואציה בה הוא נמצא ללא שיפוט, עם מינימום השפעה של דעות קדומות, פחדים והרגלים. ‘מדיטציית תובנה’ באה להגביר את המודעות והחיבור של המתרגל אל העולם בו הוא חי. מדיטציה זו מבוססת על ה’דהרמה’, פילוסופיה בודהיסטית שמציעה דרך חיים הכוללת התפתחות מנטלית, מוסרית ורגשית. ה’דהרמה’ מאפשרת חוכמה אנושית אינטואיטיבית שאינה כוללת רק ידע. היא תורמת לפיתוח חיבור בין-אישי שאינו אינטרסנטי, וכן איכויות של נדיבות, אהבה וחמלה שקיימות אצל כל אחד ואחת מאיתנו, גם אם אנו לא תמיד מודעים אליהן.