טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

סופ״ש אונליין על חוכמה וחמלה – לבעלי/ות ניסיון קודם – בהנחיית לילה קמחי

פרטים

תאריך:
01/05/2020
זמן:
9:00 - 18:00
קטגוריית אירוע:

פרטים אחרים

לינה
הסתר
מספר ימי האירוע
2
תאריך סיום
02.05.2020

מקום

אונליין

הסופ”ש יתקיים אונליין ויכלול תרגול מונחה, פגישות קבוצתיות ושיחות.

למי שמעוניין ישנה האפשרות לשבת ברצף את שני הריטריטים הקצרים ואת יום התרגול ביניהם וכך ליצור ריטריט של 5 ימים. לפרטים נוספים – קישור

ריטריט סופ”ש אונליין:
חוכמה וחמלה – אחדות הניגודים והשלמה

נשי וגברי, גבורה וחסד, חוכמה וחמלה – איכויות חשובות ומשלימות זו את זו בתרגול ובחיים, ומהוות את שני הצדדים של אותו המטבע שאנחנו.
בריטריט המיוחד הזה נעמיק יחד אל לב התרגול תוך תשומת לב לאיכויות אלה ולחיבור השלם ביניהם החושף את טבע-הבודהה של כולנו.

‘מדיטציית תובנה’ הנה תרגול שמקורו במסורת הבודהיסטית, אשר מטרתו לאפשר לנו להבין ולחוות את חיי היומיום באופן עמוק ונהיר יותר. הנחת היסוד של ‘מדיטציית התובנה’ היא שהתבוננות וראייה צלולה (ויפאסנה) של המציאות עשויה להביא להקלה בקושי ובכאב היומיומיים ולהיטיב את איכות החיים של המתרגלים ושל אלו הסובבים אותם.

‘מדיטציית תובנה’ מחדדת את היכולות המנטליות והרגשיות של המתרגל, ומפתחת אצלו את היכולת לעצור ולהתבונן בעצמו ובכל סיטואציה בה הוא נמצא ללא שיפוט, עם מינימום השפעה של דעות קדומות, פחדים והרגלים. ‘מדיטציית תובנה’ באה להגביר את המודעות והחיבור של המתרגל אל העולם בו הוא חי. מדיטציה זו מבוססת על ה’דהרמה’, פילוסופיה בודהיסטית שמציעה דרך חיים הכוללת התפתחות מנטלית, מוסרית ורגשית. ה’דהרמה’ מאפשרת חוכמה אנושית אינטואיטיבית שאינה כוללת רק ידע. היא תורמת לפיתוח חיבור בין-אישי שאינו אינטרסנטי, וכן איכויות של נדיבות, אהבה וחמלה שקיימות אצל כל אחד ואחת מאיתנו, גם אם אנו לא תמיד מודעים אליהן.

מטבע תנאי הימים האלה הריטריט יתקיים בבית הפרטי של כל אחד ואחת מכם, ולילה, מורת הריטריט, תנחה אותו מבייתה. אלה תנאים מיוחדים, והנחיות כיצד לנהוג בהם תינתנה במפורט בתחילת הקורס על ידי לילה כדי להבטיח תועלת ותמיכה מירבית.

לוח זמנים:

יינתן בהמשך