טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מזל טוב ה.ק. הדלאי לאמה – שבת מדיטציות ומעגל שיח בהרצליה – חכמת הקיום התלוי

המארגנ/ת

ידידי הדהרמה
טלפון
052-4710445
דוא״ל
dharma.friends.il@gmail.com
אתר
https://www.dharma-friends.org.il

פרטים אחרים

לינה
הסתר

מקום

המדיטיישן פקטורי
משכית 27, בית קוקרס, קומה 2
הרצליה פיתוח,
+ מפת גוגל
בחלקה הראשון של השבת נתרגל מדיטציה על ריקות, עפ”י הלימוד שנקבל מגשה דורג’י דמדול בביקורו הקרוב בישראל, ובחלק השני נקיים מפגש סנגהה חברתי ובו נדבר ונקשיב על נושאים שמזמן רצינו לפתוח…

ידידי הדהרמה מציינים את יום הולדתו של ה.ק. הדלאי לאמה בבוקר שבת הדהרמה.מוקדש למזל טוב, בריאות ואריכות ימים

תרגול מדיטציה על הריקות:

מכיוון שכל אי הנחת והסבל בחיינו נגזרים מרגשות עוכרים כמו היקשרות וסלידה, ומכיוון שמה שמביא להתהוות היקשרות או סלידה הוא ראיית הדברים כקיימים באופן עצמאי ובלתי תלוי, מצדם-הם, בזכות עצמם – המהפכה הנדרשת היא לשנות את אופן ראייתנו את הדברים ולהתאימו לאופן קיומם למעשה – ריקות מקיום עצמאי, כלומר קיום תלוי, תיוג בלבד על ידי תודעה מושגית.

צירוף ההרהור במשמעות הריקות לכל מעשה חיובי שנעשה יביא למיצוי מלא של מטרת אותו מעשה ושל טובתו. לשם כך עלינו ללמוד, להרהר, ולמדוט על חכמת הריקות.

בביקורו בקיץ 2018 לימד אותנו גשה דורג’י דמדול מהי תרופת הפלא לכל האתגרים שבחיינו – הריקות, ויחד עימו הרהרנו בדברים הנ”ל ובחכמת הריקות. בביקורו האחרון בחודש מאי 2019 המשיך גשה דמדול ולימד את הנושא בקורס “לחלוף אל מעבר“.

רבדי החכמה הזו רבים ועמוקים. ככל שנתרגל יותר – נצליח להעמיק בהם ולו במעט, ולהשפיע על תודעתנו שתהפוך ליציבה יותר ופגיעה פחות לתנאים חיצונים מטרידים.

ארוחת צהריים ומפגש סנגהה חברתי:

החלק השני של היום יוקדש לחיזוק הקשר בינינו, חברי ידידי הדהרמה. נאכל ארוחת צהרים * (יש משיחין בשעת הסעודה…) ולאחריה נשב במעגל שיח, מתרגלים חדשים וותיקים, נדבר את אשר על ליבנו ונקשיב זה לזו באהבה.

נחתום את היום בישיבת מדיטציה משותפת.

לפיכך, בחדווה רבה אנחנו מזמינים אתכם לחלוק יחד את כריות המדיטציה בשבת הדהרמה ואת חיבתנו ההדדית במפגש הסנגהה מיד לאחר מכן.

השבת תהיה בהנחיית שחר שגיא.