טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

שבת ריטריט עם אבי פאר-'מאיסור הנאה לאישור הנאה-האפשרות והיישום'- 16.3.19

חינם

פרטים

תאריך:
16/03/2019
זמן:
10:00 - 17:00
עלות
חינם
אירוע קטגוריות:
,

המארגנ/ת

אבי פאר
טלפון
054-4263890
דוא״ל
avipeer51@gmail.com

מקום

בית להיוולד מחדש
אנילביץ' 62
תל אביב,
+ מפת גוגל

מרביתנו  שמענו כי  'השתוקקות היא מקור לסבל'  (הידועה בודהיזם בתור: 'אמת הנאצלים השנייה').

מכאן קרובה הדרך למסקנה (השגויה) כי 'תשוקה והנאה אסורים גם הם', שעשויה  ליצור עמדה שלילית כלפי השקעת מאמץ וחתירה להישגים וכלפי ההצלחה והשמחה המגיעים בעקבותיהם

בשבת ריטריט זו נחקור את ההבדל בין  'השתוקקות' לבין 'תשוקה' ואת הקשר בין "הנאה"  ל"הנעה",  נלמד מדוע  "שמחה" הכרחית  בהליכה בדרך לשחרור ואת המקורות השונים ל"איסור הנאה" ו"אישור הנאה"

הריטריט ישלב שיחות על הגישה הבודהיסטית לנושאים אלו, תרגול מודרך של מדיטציה בודהיסטית (ויפאסנה) בישיבה ובהליכה וכן אפשרות לשיתוף אישי.

כיצד מתנהל המפגש ?

המפגש  יתקיים בשתיקה, על מנת לאפשר את מיקוד תשומת הלב בתהליכים פנימיים. בסיום היום יוקדש פרק זמן לשיתוף ולשאלות ותשובות. במהלך המפגש נאכל ביחד ארוחת צהריים צמחונית שתהיה מורכבת ממנות שיביאו המשתתפים ויחלקו עם האחרים. הארוחה מהווה גם היא הזדמנות לתרגול תשומת לב ומתקיימת בשתיקה.

למי מתאים להשתתף?

המפגש מתאים למתעניינים חדשים, אשר רוצים לטעום ולהתנסות בלימוד ותרגול הדרך הבודהיסטית, כמו גם למתרגלים ותיקים אשר רוצים להעמיק את הידע והתרגול.

נא להביא מנה צמחונית שנחלוק עם שאר המשתתפים. (יהיו סכו"ם וצלחות חד פעמיות- ניתן ומומלץ להביא אתכם צלחת וסכו"ם רב פעמי )

נא להביא כריות למעוניינים לשבת על השטיח  ( יש כמובן אפשרות לשבת על כיסא).

כמה זה עולה?

התשלום מתחלק באופן הבא: תשלום קבוע: 150 ₪ לסיוע בכיסוי העלויות. מי שידו אינה משגת לשלם סכום זה מוזמן בלב פתוח לבוא ולשלם כפי יכולתו תשלום למורה: בחרתי שלא לנקוב בסכום קבוע מראש, אלא לאפשר לכל אחד מהמשתתפים לשלם באופן ששוקל את המחיר המקובל לסדנאות מסוג זה בתוך חיינו המערביים וכן לפי רוחב לבכם ויכולתכם הכספית.

אבי פאר

יליד 1951, לומד ומתרגל החל מ-1995. מלמד בודהיזם בריטריטים, קורסים וקבוצות לימוד ותרגול שבועיות (סנגהא), ממייסדי אתר "בודהיזם בישראל", מפגשי "שבילים רבים דהרמה אחת", "פעם בשבוע- המאמר הבודהיסטי השבועי"   ו"כתב העת הבודהיסטי". כותב ומתרגם בנושאים בודהיסטיים. ממתרגמי הספרים  "מה שלימד הבודהא" ,"סמה סטי- תשומת לב נכונה", "ההתהוות המותנית", "טוב, רוע ומעבר להם-הקארמה בלימוד הבודהיסטי" , "חשיבה בהירה" ומחבר "שירי דהרמה- שירים להולכים בדרךו"מעמקים לא אישיים". מלמד בודהיזם כגישה רכה ואנושית  לחיים, תוך מתן דגש על ההיבטים המעשיים. מציע כלים לבדיקה אישית והרהור ואינו רואה בבודהיזם דוקטרינה קשיחה "כזה ראה וקדש".

נשמח אם תיידעו גם את חבריכם או כל מי שהנושא עשוי לעניין אותו/ה לקבלת פרטים נוספים ושאלות: אבי פאר – 054-4263890 או בדוא"ל:  avipeer51@gmail.com

הזמנת מקום באירוע

האירוע חלף ולכן אי אפשר לרכוש כרטיסים.