טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

מֵעֵבֶר לדוקהה – סדרת מפגשים עם אילן לוטנברג

פרטים

תאריך:
23/10/2019
זמן:
19:30 - 21:30
קטגוריות אירוע:
,

פרטים אחרים

לינה
הסתר

כתלמידים של הדרך הבודהיסטית, אנו יודעים שהיא מתחילה באמת הנאצלת הראשונה – דוקהה, שמתורגמת כאי-נחת, חוסר סיפוק וסבל. ושמענו לא פעם כי הבודהה מצהיר שכל שהוא מלמד הוא דוקהה ואיך לשים קץ לדוקהה. האמת השניה מצביעה על המקור או סיבת הדוקהה, והאמת הרביעית מציגה את הדרך שעלינו להתאמן בה כדי להגשים חיים ללא דוקהה.

בתיאור הזה, האמת השלישית חריגה וכמעט מיותרת: פתאום, באמצע המהלך הלינארי המסודר והלוגי הזה, היא צצה וקובעת נחרצות – אין דוקהה! וההנחיה של הבודהה לעבודה עם האמת הזו, מוזרה לא פחות – את קץ הדוקהה יש לממש, כלומר להפוך אותו לחוויה ממשית עבורנו.

אבל איך נממש את קץ הדוקהה, כשעלינו לעשות דרך כה ארוכה? להתאמן חיים שלמים בנחישות ובהתמדה, כדי ליצור את התנאים המתאימים לחיים שאין בהם דוקהה? כדי לקטוף את פרי עמלנו?

ומהם חיים ללא דוקהה? זה תיאורה של האמת השלישית; ניבאנה (נירוואנה), שלא ניתנת להגדרה, אלא על דרך השלילה – “לא נולדת”, “לא נחלקת”, “לא מותנית”.

אך כיצד ניתן בעזרת תנאים, לדעת קיום שאינו מותנה?

בסדרת המפגשים הזו נחקור בפרדוקס הזה, כדי לגלות את הרבדים העמוקים, הרדיקליים ואף המיסטיים של הדרך הבודהיסטית. נציע את האפשרות לא רק להפחית את הסבל ולשפר את תנאי חיינו, אלא לדעת חיים חופשיים מהיאחזות ומלאים בשמחה, אהבה ואושר שאינם מותנים בכל נסיבות חיינו. נתבונן בהיבטים המעשיים של ארבע האמיתות בחיינו, כפנים שונות של מפגש ער עם החיים, או אם לשאול מקרישנמורטי – האמת הראשונה והאחרונה, כאן ועכשיו.

הסדרה תתנהל כסנגהה, במשמעה כקבוצת אנשים התומכים זה בזה בדרך להתעוררות. חומרי הלמידה והחקירה שהמשתתפים יביאו איתם כדאנה לקבוצה, יהיו הקרקע שעליה נצעד במסענו המשותף.

משך הסדרה:  12 מפגשים, ימי רביעי, אחת לשבוע.

שעות:  21:30-19:30

עלות: 720 ש”ח

להצטרפות, נא שלחו אלי מייל עם מספר פרטים על היכרותכן/ם עם הדרך הבודהיסטית ונסיונכן/ם בתרגול: i.luttenberg@gmail.com

בברכת הדהרמה,

אילן