טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

טבע התודעה על פי הבודהיזם – ארבעה מפגשים של תרגול ולימוד בתל אביב, במסורת מורה הזן תיך נאת האן, בהנחיית חגית הרמון

פרטים

תאריך:
07/01/2020
זמן:
18:30 - 21:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://www.facebook.com/events/279982552929265/

המארגנ/ת

חגית הרמון
טלפון
0586980981
דוא״ל
hagitharmon@yahoo.com
~טבע התודעה על פי הבודהיזם, ארבעה מפגשים שבועיים~
בהנחיית חגית הרמון*
הבודהא, תלמידיו וממשיכי דרכו צללו אל נבכי החוויה האנושית בהתמדה ובחמלה כדי ללמוד איך להשתחרר מסבל. החקירה שלהם הניבה את מה שהוא בעיני אחד ההישגים הנשגבים של התרגול – הפסיכולוגיה הבודהיסטית. סביר להניח שהתיאורים החודרים והמופלאים האלה, שהתפתחו במהלך מאות שנים, היו נותרים חבויים ובלתי מובנים לי ולרובנו. אלא שנפלה בחלקי זכות גדולה ללמוד עם מורה הזן תיך נאת האן, שהנגיש באופן פשוט ובהיר את התובנות האלה. הן לא חדלו להיות רלוונטיות וחיות לגמרי גם היום. וכיוון שהתובנות האלה משנות חיים, אני שמחה מאוד על ההזדמנות להעביר הלאה את מה שלמדתי.כשאנחנו מבינים איך התודעה שלנו עובדת התרגול נעשה קל יותר.
חקר התודעה הבודהיסטי מתווה דרך לריפוי ולשחרור מסבל. תרגול תשומת לב והבנה עמוקה של התודעה מאפשרים לטפל בתודעה ובגוף שלנו, לשמור עליהם ולהיטיב איתם.

נושאים בהם ניגע במפגשים:
8 סוגי התודעות, 51 סוגי ה’זרעים’ ומצבי התודעה, הכוחות הפועלים בתוכנו ותפקודם, התרגול של השקיה סלקטיבית, תודעה פרטית וקולקטיבית, ועוד.

הקורס ישלב לימוד ותרגול אישי וקבוצתי.
תאריכים: 7, 14, 21, 28 לינואר.
עלות הקורס: 500 ₪.

להרשמה: https://forms.gle/1NvSGHW3YhZuoy1G7

*קצת עלי: חייתי כנזירה כ-12 שנה במרכז התרגול בפלאם ווילאג’, בהדרכתו של מסטר הזן טיך נהאת האן והוסמכתי על ידו כמורת דהרמה. הוכשרתי גם כמורה ל- MBCL – תכנית המדגישה חמלה וחכמה רגשית המבוססות על תרגול מודעות והמשלבת מדיטציות מעולם הבודהיזם עם מחקרים ופסיכולוגיה מערביים. חיה ומתרגלת בתל אביב.