טוען אירועים

חירות הלב, תבונת הרגשות – קורס “תובנה אונליין״ בהנחיית אילן לוטנברג

פרטים

תאריך:
08/03/2021
זמן:
19:00 - 21:00
קטגוריות אירוע:
,
אתר
https://www.tovana.org.il/event/24852

המארגנ/ת

עמותת תובנה
דוא״ל
city@tovana.org.il
אתר
https://www.tovana.org.il

פרטים אחרים

לינה
None

מקום

אונליין

”הרגשות שלנו, השליליים והחיוביים, הם בדיוק מה שאנחנו צריכים כדי להיות אנושיים לגמרי, ערים לגמרי, חיים לגמרי.“ פמה צ‘ודרון

רגשות מנהלים את חיינו. חלקם מיטיבים, אך חלקם קשים ואפילו הרסניים עבורנו ועבור הסובבים אותנו. כאשר אור המודעות שאנחנו מפתחים במהלך התרגול הופך להיות יותר ויותר בהיר וחד, אנחנו עלולים להתכווץ ולהירתע – כל אותם דפוסים אישיותיים ורגשיים שחששנו להכיר בקיומם, נחשפים עתה לעינינו במלוא עוצמתם, ואנחנו ממהרים לבקר, להלקות, לייסר ולשפוט את עצמנו, לא פעם באלימות ובנוקשות רבה. התנועה הפנימית הזו אוטמת וסוגרת אותנו, ומונעת מאיתנו להאיר באותו אור של המודעות גם את האיכויות המיטיבות שהן חלק בלתי נפרד מהמהות האנושית שלנו – חמלה, קבלה, הכלה – וחוסמת בפנינו את האפשרות לפגוש את עצמנו ברכות ובאהבה.

הדרך הבודהיסטית מציעה לנו לראות את העולם הרגשי שלנו במבט שמשלב את שתי הכנפיים שבדימוי המסורתי – חוכמה וחמלה. לחקור ולהבין בבהירות מהו רגש, כיצד הוא נבנה וכיצד הוא מפעיל אותנו; ויחד עם זה, ללמוד ולתרגל כיצד לפתוח את ולהיפתח אל מלוא המנעד של המרחב הרגשי שלנו – לעבוד בצורה מיטיבה ומיומנת עם הרגשות הקשים, במקום להדחיק אותם או להיכנע להם, ולטפח את איכויות הלב כמשאב של יופי, חופש ואהבה.