טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

התעוררות התרגול במערכות יחסים: בודהיזם מערבי, מרטין בובר והתרגול במערב – תל אביב – אסף סטי אל בר

מקום

פסיכודהרמה – קמפוס ברושים
ד"ר ג'ורג' וייז 1
תל אביב,
+ מפת גוגל
טלפון
03-6411961
אתר
https://www.pdharma.co.il

הדרך הבודהיסטית שנתה את פניה במעבר מתרבות אחת לאחרת, במעבר בין תקופות שונות. לב התרגול נותר על כּנו – ההבנה כי הקיום האנושי ספוג באי נחת, וכי קיימת אפשרות להשתחרר מאי-הנחת ולמצוא חופש, אהבה ושמחה, אולם נדבכים שונים של הדרך משתנים בתואם עם התרבות בה מתרחש התרגול.

מרטין בובר ואריך פרום, טוענים שניהם כי התרבות המערבית מתאפיינת בהתרבות של אינטראקציות בין-אישיות מחד גיסא, ובהתגברות עצומה של הניכור מאידך גיסא. ניכור של האדם לעצמו, לאחרים ולטבע. בתקופות שונות, העבודה של ‘תיקון אדם’, כפי שמגדיר זאת בובר, התמקדה בעבודה פנימית או בעבודה עם הטבע. בתקופה הזו, נוכחת קריאה לתרגול במפגש עם האחרים – בזיקה, בַּקֵשר.

גם הבודהיזם המערבי מזהה זאת, ואפשר לראות התרחבות של תרגול דרך מערכות יחסים. יש צמיחה של יותר ויותר מסגרות קהילתיות והן והתפתחות של פרקטיקות תרגוליות בין-אישיות (דוגמת Insight Dialogue – ‘דיאלוג של תובנה’).

במפגש נעמיק בהבנת התפיסה הבודהיסטית באשר למערכות יחסים, נתבונן במערכות היחסים שלנו בתרגול המדיטטיבי ואף בתרגולים בין-אישיים. המפגש יכלול מדיטציות שקטות, מדיטציות של ‘איכויות הלב’ ותרגילים שונים.

מחיר: 50 ש”ח