טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

השאלה של אין-אני: סדנת שבת עם מאיר זוהר בקרית טבעון

פרטים

תאריך:
14/03/2020
זמן:
10:00 - 17:00
קטגוריית אירוע:
אתר
http://www.betkeshev.org/home/retreats/retreats61

המארגנ/ת

בית קשב
אתר
http://www.betkeshev.org

פרטים אחרים

לינה
הסתר

מקום

קרית טבעון
קרית טבעון, + מפת גוגל

השאלה של אין-אני

סדנה עם מאיר זוהר   |   יום שבת 14 במרץ 2020   10:00-17:00   |   בבית פרטי מרווח בקרית טבעון

 

~~~   ~~~

הלב של דרך הבודהה זו השאלה של אין-אני (Anatta / Anatman), היא הזמנה להתבוננות קשובה בכל מה שאנחנו חושבים שאנחנו כבר מכירים ויודעים – זו הזמנה להתבונן בעצמנו ובעולמנו ולהתעורר לטבע הדברים.

אין-אני זו שאלה פתוחה, והתשובה היא התבוננות נכוחה בלב המצב האנושי; אין-אני זו גישה של פגישה גלויה עם החיים בלי להסתגר ולהתבצר בעמדה נפרדת וקבועה לכאורה, מרכז עצמי של “אני” ו”שלי” כנגד כל האחרים, מחשבה של הפרדה ורצון בשליטה – אין-אני זה מרחב שלם של קשב לחיים.

אין-אני זה החופש לחיות בקשב-לב שלם בלי להיות לכודים במטענים העצמיים ובתסביכים הרגילים, בלי להיתלות באשליות ובלי להיגרר לתגובתיות של פחדים הישרדותיים; זה החופש להיות ערים לרצונות ולרגשות בלב הדרמה של החיים, ללא היאחזות וללא הזדהות עם משחקי התפקידים; זה החופש לחיות בלי להתפתות לכל סיפור מסגרת מסוים, מוגבל ומצומצם, ובלי ללכת שולל אחר כל הגדרה עצמית – אין-אני זה חופש מאמונות ורעיונות, דעות ומסקנות, חופש מכל הסיפורים.

 

*       *       *

הסדנה כוללת התנסות במדיטציה לא-דואלית, היא מדיטציה של תשומת-לב ללא בחירה, יחד עם הקשבה לשיחה של מאיר ודיון פתוח לשאלות, כאשר הלימוד מותאם לנוכחים המשתתפים.

הסדנה פתוחה לכולם – הן למתעניינים חדשים אשר רוצים לטעום ולהתנסות, והן לאנשים בעלי נסיון קודם המבקשים להתבסס ולהתעמק, להתרענן ולהתחדש בדרך.

 

~~~   ~~~

אנא שימו-לב: מספר המקומות בסדנה מוגבל, וההשתתפות היא בהרשמה מראש בלבד.

לפרטים המלאים ולהרשמה:   http://www.betkeshev.org/home/retreats/retreats61