טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

הכניסה לדרך האמצע של צ’נדרקירטי – עם גשה קלסנג וונגמו – אונליין

מקום

אונליין

אנחנו שמחים לבשר על פתיחתו של קורס מקוון חדש עם גשה קלסנג וונגמו שיעסוק בטקסט “כניסה לדרך האמצע” של צ’נדרקירטי – החל מיום ראשון, 2.8.20.

הטקסט הזה הוא פרשנות ל”חכמה בסיסית” של נאגארג’ונה, והוא אחד מהכתבים החשובים ביותר על ריקות. במנזרים הטיבטיים לומדים עליו בהרחבה ומרבים להתדיין על הנאמר בו. לא רק שהפרשנות “כניסה לדרך האמצע” מציגה באופן מקיף את הטבע המוחלט של התופעות, היא גם מסבירה את עשר השלמויות (שלמות=פארמיטא).

הטקסט “כניסה לדרך האמצע” כולל 11 פרקים, כל אחד מהם מוקדש לשלמות אחת כפי שמתרגלים בודהיסטוות בדרכם אל מטרתם – הארה, המפורטת בפרק האחרון.

המחבר, צ’נדרקירטי, בן המאה השביעית לספירה (בערך 600 – 650), היה מאסטר בודהיסטי שדגל בהשקפות אסכולת מדהיאמקה-פרסנגיקה ופרשן ידוע של הכתבים של נאגארג’ונה. על חייו ידוע מעט מאוד. לפי מקורות טיבטיים, הוא נולד בסמנטה בדרום הודו.

גשה קלסנג וונגמו תלמד אותנו את השיעורים המקוונים על הפרשנות של צ’נדרקירטי. השיעורים יכללו הסברים, דיונים וכו’ וימשיכו מדי יום ראשון, 20:00 – 21:30, עד שהסבר הטקסט הזה יושלם.

גשה קלסנג וונגמו (Geshe Kelsang Wangmo) היא הנזירה הראשונה שקבלה את התואר גשה. מהבחינה הזאת טקס קבלת התואר הוא בעל חשיבות היסטורית. גשה קלסנג וונגמו ידועה כמורה שמציגה את הדברים המורכבים והקשים ביותר להבנה בצורה מאוד ברורה ונגישה.

עוד על הנזירה גשה קלסנג וונגמו – לחצו כאן.

השיעורים יתקיימו באמצעות אפליקציית הזום הקלה לתפעול בלינק הבא:

אנא התחברו ביום ראשון ב-19:55 כדי שנוכל להתחיל בזמן. הנחיות לגבי אופן הפעלת תכנת הזום תוכלו לראות בתחתית העמוד.

אין צורך בהרשמה מראש. אפשר להצטרף באמצעות הלחיצה על הקישור הנ”ל במועד המפגש המקוון.

» הודעות מהמורה שתינתנה מעת לעת, ותזכורות, ישלחו בקבוצת הווטסאפ שתוקם לצורך המפגשים.

» את הקלטות המפגשים תוכלו לראות בערוץ היוטיוב שלנו – אנא לחצו כאן.