טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

“החכמה הבסיסית של דרך האמצע” של נגארג’ונה – גשה קלסנג וונגמו

הקורס הזה מיועד לתלמידי בודהיזם מתקדמים הרוצים להעמיק את ההבנה והתרגול של החכמה העמוקה של המאסטרים הבודהיסטיים המוקדמים. תובנות מאסטרים אלה וההבנות החודרות שלהם משמשות בסיס לבודהיזם של תקופתנו ושעבודותיהם רלוונטיות בעידן המודרני בדיוק כפי שהיו בעבר.

אחד מהמאסטרים החשובים ביותר ביניהם הוא נגארג’ונה, שחיבר פרשנויות רבות על כל אחד משלושת סיבובי גלגל הדהרמה שהבודהה לימד. העבודה החשובה ביותר של נגארג’ונה היא “החכמה הבסיסית של דרך האמצע” (בסנסקריט: Mulamadhyamakakarika), שנחשבת כבסיס של כל שאר המסות על ריקות על פי המסורת הבודהיסטית של נאלנדה. בכל ארבע המסורות של הבודהיזם הטיבטי לומדים טקסט זה בהרחבה. כבוד הדלאי לאמה ומורים רבים אחרים מרבים ללמד אותו בשיעוריהם הפומביים.

הטקסט הזה מפורט מאוד, ולכן בדרך כלל בוחר כבוד הדלאי לאמה להציג את תמצית משמעותו באמצעות לימוד כמה מפרקיו בסדר מסוים (פרקים 26, 18, 23, 24, 22 ו-1).

כחלק מתכנית בת שנתיים, אנחנו נקרא, נדון ונמדוט על אותם פרקים בהתבסס על ההסברים שנותן כבוד הדלאי לאמה ומאסטרים גדולים אחרים. אנחנו נתמקד במיוחד ברלוונטיות שלהם לחיי היומיום שלנו ולפיתוח אהבה וחמלה.

כאמור, הקורס מתאים לתלמידי בודהיזם מתקדמים. גשה קלסנג וונגמו תלמד באנגלית והקורס יכלול ניתוח ודיון, זמן לשאלות ותשובות, מדיטציות מונחות וזמן להרהור. החומר של הקורס יחולק למשתתפים.