טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

דומיה-לנוח רגע ההווה, ריטריט אביב במסורת מורה הזן תיך נאת האן – קיבוץ ענבר

פרטים

תאריך:
23/03/2022
קטגוריית אירוע:
אתר
https://mindfulness-israel.org/dumia-lanuach-barega-hoveh/

המארגנ/ת

חגית הרמון ודורית שיפין
טלפון
0586980981
דוא״ל
hagitharmon@yahoo.com

פרטים אחרים

לינה
אירוע הכולל לינה
מספר ימי האירוע
4
תאריך סיום
26/3/2022

דומיה-לנוח ברגע ההווה, ריטריט אביב, 23-26.3.2022, בהנחיית מייקל שוומברגר וחגית הרמון, מורי דהרמה בהסמכת תיך נאת האן ונזירים לשעבר בפלאם ווילאג’

תאריכים: 23-26 למרץ 2022, רביעי-שבת
מקום: קיבוץ ענבר
שעת הגעה ב-23.3 (יום רביעי) – עד 14:00
שעת סיום 26/3 (שבת) – 16:00

*הנחה על הרשמה מוקדמת, עד 1.1.2022*

להרשמה (ופרטים נוספים): https://forms.gle/QNSgRWPPH4U1d5Md7

ריטריט הוא הזדמנות לתרגל בתנאים תומכים, עם עצמנו ולמען עצמנו, ובה בעת להיות נתמכים ומחוברים לסנגה, לקהילה מתרגלת. כולנו זקוקים לעצירה ולהפוגה כדי להיפגש מחדש עם עצמנו ולחזור לרגע ההווה. עכשיו, אולי יותר מאי פעם, אנחנו נדרשים לשקם את החופש ואת היציבות שלנו ולהתחבר למה שמזין אותנו. זו הזמנה לפרוש מהדרישות הבלתי פוסקות, מהקונפליקטים הפנימיים והחיצוניים, מהיסח הדעת, מהמתח ומהקיטוב של חיינו המודרניים.
בריטריט נחקור מקרוב את חשיבותו של הראשון מבין ארבעת בסיסי תשומת הלב: מודעות ערה לגופנו. בחזרה הביתה לגופנו, לנשימתנו, לתחושות העוברות בנו, נולדת אותה מודעות ערה ואיתה עולות תגליות חדשות:
יסודות הדומייה, השלווה והרווחה כבר מצויים בתוכנו. האטה, חזרה לנשימה ולתחושות בגוף הופכות אותם לנגישים יותר. זוהי תחילתו של תהליך שחרור, הרגעת לחצים וחזרה לרגע ההווה.
כאשר נניח לעולם המחשבות והרעיונות, נתחיל להירגע ולחזור למי שאנחנו כאשר איננו מסוכסכים עם עצמנו. באפשרותנו לשקם את האיזון החיוני בין גוף ונפש. רוגע ושמחה יכולים לתפוס את מקומם של חרדה, פחד או כעס.
מה שנתרגל בריטריט מידי יום: ישיבה, הליכה, אכילה בתשומת לב, שיתופי דהרמה, מדיטציה בעבודה והבאת מודעות לכל פעילות שאנו עושים, יאפשרו לנו לגעת במה שתיך נאת האן כינה “הנס של תשומת הלב”.
*קצת על מייקל וחגית, חברים לדרך ומורי הדהרמה שיעבירו יחד את הריטריט*
~מייקל שוומברגר (צ’אן פאפ שון) מתרגל ולומד מדיטציה בודהיסטית ואת הדהרמה מאז 1992. למד אצל כריסטופר טיטמוס בטוטנס והמשיך להעמיק את התרגול בבארן, מכללת שארפאם ובגאיה האוס בדבון, אנגליה, שם גם עבד כמנהל.
ב-1997 הוא הוסמך כנזיר וב-2003 הוסמך כמורה דהרמה.
מייקל הצטרף לתיך נאת האן בהרבה ממסעות הלימוד שלו, ושהה במרכזי התרגול בארה”ב. ב-2005 הוא התמנה לאב המנזר של שון הא, אחד מכפרי הנזירים בפלאם ווילאג’. ב-2012 מייקל עזב את חיי הנזירות והמשיך את דרכו כמורה דהרמה, כדי להפיץ את המודעות למשנה ולתרגול של תיך נאת האן.
מייקל מנחה קורסים וסדנאות מיינדפולנס באנגליה, אירלנד, איטליה, צרפת, ספרד ובדרום אמריקה. שאיפתו העמוקה היא לחזק ולבנות קהילות מתרגלות ולהנגיש במערב את התרגול הבודהיסטי במסורת תיך נאת האן.
~חגית הרמון (צ’אן טהאי ניים) מתרגלת ולומדת את הדהרמה משנת 1998. הוסמכה כנזירה בפלאם ווילאג’ בשנת 2003, וכמורת דהרמה במסורת של מורה הזן תיך נאת האן בשנת 2011. לקחה חלק בריטריטים רבים בפלאם ווילאג’ וגם במסעות לימוד של תיך נאת האן ושל תלמידיו ברחבי העולם. משנת 2015 מתרגלת ומלמדת בישראל, מבוגרים וגם ילדים, ובאותה שנה גם הקימה, בשיתוף עם חברים.ות לדרך, את סנגהת ענן בתל אביב. בשנת 2019 תרגמה לעברית, יחד עם אסנת הופמן, את ספרו של תיך נאת האן ‘אמנות החיים’. מטפלת בשיטת IFS, טיפול מבוסס מיינדפולנס, הנהגה פנימית ותיאוריית מערכות.
-חלק מהפעילויות בריטריט יועברו באנגלית