טוען אירועים

בין מדיטציה מעמיקה להתעוררות הלב – קורס העמקה לאור דרשות הקאנון הפאלי בהנחיית אסף סטי אל-בר

פרטים

תאריך:
15/06/2022
זמן:
19:00 - 22:00
קטגוריית אירוע:
אתר
https://tovana.org.il/event/25376

פרטים אחרים

לינה
None

מקום

אונליין

בין מדיטציה מעמיקה להתעוררות הלב – קורס העמקה לאור דרשות הקאנון הפאלי

למתרגלים/ות ותיקים/ות

10 מפגשים בימי רביעי, החל מה-15.6.22 בשעות 19:00-22:00

ויום תרגול ב-22.7.22

המפגשים יתקיימו בבית הסנגהה בתל אביב, עם אפשרות להצטרף בזום.

תרגול מדיטציה הנו נדבך חיוני בדרך הבודהיסטית עד שאי אפשר להתייחס אליו כרכיב. הן משום שהמדיטציה היא המרחב שבו אנו מתבוננים בתודעה, הן משום שזהו המרחב שבו אנחנו בוחנים ומטמיעים את תבונת הדרך, והן משום שהמדיטציה היא הגשמה של התעוררות. משאמרנו זאת, ישנה גם הידיעה שישנה חשיבות עצומה לחלקים אחרים של הדרך – לחוויה המטלטלת של מפגש עם חוכמה עמוקה-חודרת לב; לידיעה הפנימית של האיכויות ללא גבול על הכרית ובחיי היומיום. הדרך מעצם הגדרתה מורכבת, מסועפת ושונה מאדם לאדם – מתודעה לתודעה.

בקורס זה נקרא דרשות שמתייחסות לנתיב המדיטציה ולנתיב הלב: נישען על הדרשה לגודטה שמבהירה: נתיבים שונים, התעוררות אחת, ונקרא באנפאנהסטי סוטה. אג’האן בודההדאסה ייחס חשיבות עצומה לדרשה זו – הדרשה על תשומת הלב לשאיפה ולנשיפה. זוהי דרשה שהבודהה נתן למתרגלים ותיקים שמציגה נתיב שלם להתעוררות בהתבסס על תשומת הלב לנשימה. בקורס נעיין בחלקים ממנה תוך התייחסות לפרשנותו של בודההדאסה. הקורס ישאף, כמובן, ליצור גם מרחב של סנגהה – של קהילה מתרגלת, חולקת, משוחחת. הוא יכלול אפוא תהליכים בין-אישיים ותרגולים בין-אישיים עדינים.

אופי הקורס:

הקורס ישאף, כמובן, ליצור גם מרחב של סנגהה – של קהילה מתרגלת, חולקת, משוחחת. הוא יכלול אפוא תהליכים בין-אישיים ותרגולים בין-אישיים עדינים.

למי מיועד הקורס ?
הקורס מיועד למתרגליםות שבדרך התרגול לפחות 3 שנים וישבו בריטריט ויפסנא ארוך (7 ימים) אחד לפחות, או ב-10 ימי תרגול מצטברים  (בימי תרגול או ריטריט קצר).
* אם אינך בטוח.ה שהניסיון שלך מתאים אנא הירשמ.י וכתב.י זו בהערות ונחזור אליך