טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

איכויות הלב כשער להתעוררות – סדרת מפגשים עם אילן לוטנברג

פרטים

תאריך:
05/02/2020
זמן:
19:30 - 21:30
קטגוריות אירוע:
,

המארגנ/ת

אילן לוטנברג
טלפון
052-2742134
דוא״ל
i.luttenberg@gmail.com

פרטים אחרים

לינה
הסתר

לטיפוח איכויות הלב נודעת חשיבות רבה ולא רק בדרך הבודהיסטית. כולנו חווינו רגעים שבהם ליבנו נפתח לאהבה, שחמלה הרעידה את הווייתנו, ששמחנו מבלי להרגיש שחלקנו נגרע, שרוחנו שקטה ושלווה; אלו מצבי תודעה מיטיבים שאנו מכירים בחיינו ברמה כזו או אחרת, ואין חולק על תרומתם לרווחתנו ולאיכות חיינו.

אולם כפרקטיקה בודהיסטית, לתרגול ארבעת ה”ברהמה ויהארה” – טוב לב אוהב (מטא), חמלה (קרונא), שמחה בשמחת הזולת (מודיטה) ואיזון נפש (אופקהא) – יש משמעות אחרת. פיתוח וטיפוח האיכויות המנטליות האלו הוא תרגול שמכוון להשגת המטרה הנעלה של שחרור התודעה, שיכול להיות שער להתעוררות.

בסדרת המפגשים הזו נחקור, נתרגל ונלמד איך לגשת אל המרחב העמוק הזה בשני היבטיו, שאינם סותרים בהכרח – כאפשרות פרקטית לשזור את איכויות הלב במערכות היחסים שלנו, בחיי המשפחה, העבודה, החברה, ולשפר את איכות חיינו; וגם, אם נבחר, לראות בפיתוחן המלא אפשרות להתמרה רדיקלית של ליבנו ותודעתנו בדרך לשחרור, להתעוררות. 

הסדרה תתנהל כסנגהה, במשמעה כקבוצת אנשים התומכים זה בזה בדרך להתעוררות. חומרי הלמידה והחקירה שהמשתתפים יביאו איתם כדאנה לקבוצה, יהיו הקרקע שעליה נצעד במסענו המשותף.

משך הסדרה:  9 מפגשים, ימי רביעי, אחת לשבוע.

שעות:  21:30-19:30

עלות: 630 ש”ח

להצטרפות, נא שלחו אלי מייל עם מספר פרטים על היכרותכן/ם עם הדרך הבודהיסטית ונסיונכן/ם בתרגול: i.luttenberg@gmail.com

בברכת הדהרמה,

אילן