טוען אירועים
  • אירוע כבר עבר.

איזון הנפש (אופקהא): להיות אי לעצמנו – סדנת שבת עם אילן לוטנברג

פרטים

תאריך:
09/11/2019
זמן:
10:00 - 17:00
קטגוריות אירוע:
,
אתר
https://tovana.org.il/event/23856

המארגנ/ת

עמותת תובנה
דוא״ל
city@tovana.org.il
אתר
https://www.tovana.org.il

פרטים אחרים

לינה
הסתר

מקום

בית הסנגהה
עובדיה מברטנורה 21
תל אביב,
+ מפת גוגל
אתר
http://www.tovana.org.il/sangah-house

הזמנים קשים. המראות, המילים, הרגשות והיצרים, סוחפים ומטלטלים את כולנו. חדשות לבקרים אנחנו מוצפים בגילויים של אלימות, הסתה ופגיעה. בעידן התקשורת הגלובלית והרשתות החברתיות, אנו חשופים לגלים האלה יותר מאי פעם. לצד הדאגות “הרגילות” שמזומנות לכולנו ברמה האישית – מחלה, אובדן, משבר כלכלי, זוגי, משפחתי – מאיים על עתידנו ועל עתיד ילדינו משבר האקלים הגלובלי. “הכל בוער”, אומר הבודהה בדרשתו המפורסמת. ואכן, דומה שהכל בוער סביבנו ובתוכנו, ואנו מתקשים למצוא מקלט מן האש שבלב ועל פני האדמה.

כיצד נוכל להיעזר בדהרמה כדי לפגוש את הסערות הללו? כיצד נוכל למצוא את המקום היציב והשקט בתוכנו שיאפשר לנו להכיל את המצוקה ואת הכאב, את החרדה ואת הפחד, במקום להעצים אותם? כיצד נוכל להכניס בהירות, חמלה ותבונה לתודעתנו, בימים שאלו נדמים רחוקים כל כך?

אחת האיכויות המרכזיות שהדרך הבודהיסטית מציעה לנו לפתח ולטפח היא איזון הנפש – אופקהא בפאלי. אופקהא היא גם אימון וגם פרי של הדרך. זו האיכות שמאפשרת לנו למצוא את המשאבים הפנימיים שיאפשרו לנו להיות אי לעצמנו – אי של שקט ושלווה, של נינוחות ושמחה, גם בלב הסערה.

בסדנה זו נחקור את היבטיה השונים והעמוקים של האיכות המנטלית החשובה הזו, ונבחן את האפשרות הפרקטית ליישם אותה ולהישען עליה בחיינו.

הסדנא מתאימה לבעלי נסיון ולחסרי נסיון כאחד.