EN
EN
שמעתי-את-הבודהה-שר

מאמר וידאו

קרן ארבל

דברי הבודהה - עד כמה הם רלוונטיים לחיינו היום

מי אנחנו

ברוכים הבאים ל"בודהיזם בישראל".
פעילות "בודהיזם בישראל" החלה בשנת 2007 בעקבות פניית ה"ק הדלאי לאמה לחיזוק הקשר ושיתוף הפעולה בין מורים וזרמים בודהיסטיים בישראל. באתר תוכלו למצוא מגוון של פעילויות המבוססות על עקרונות הבודהיזם, על גווניו השונים, שמתקיימות בישראל. כל הפעילויות הן מטעמם של המפרסמים ועל אחריותם בלבד.

בספריית האתר, ריכזנו עבורכם מבחר מאמרים בעברית בנושאים בודהיסטיים, תרגומים של דרשות בודהיסטיות (סוטרות), וידיאו עם שיחות של מורים בכירים מהארץ ומהעולם העוסקים בפניה הרבות של הדהרמה, והקלטות של מפגשים ושיחות דהרמה בעברית.

הרשמה לאתר "בודהיזם בישראל" מאפשרת לכם לקבל ישירות למייל בל יום חמישי את "פעם בשבוע" – המאמר הבודהיסטי השבועי, את "כתב העת הבודהיסטי" מדי חודשיים, וכן עדכונים שוטפים על פעילויות, ריטריטים וסדנאות בודהיסטיות בישראל.

האתר הוקם על ידי אבי פאר ואילן לוטנברג ופועל בעזרת צוות מתנדבים. הוא מוגש כמתנת הדהרמה לכל המתעניינים בדרך הבודהיסטית ואנו מקווים שתמצאו בו תועלת, העשרה והשראה בדרככם.

מייסדי האתר

אבי פאר

יליד 1951, נשוי, אב לשני ילדים וסבא לארבעה נכדים.  גר בהוד השרון.

החל מ-1995 לומד ומתרגל בודהיזם, בארץ ובחו"ל- בראיה רחבה  ואינטגרטיבית היונקת ממסורות  שונות.

החל מ 2001, מלמד בודהיזם ומדיטציה בודהיסטית. מעביר הרצאות, סדנאות, קורסים  וריטריטים . בבודהיזם במסגרות שונות- פסיכודהרמה ועוד . מנחה מפגשים שבועיים קבועים (סנגהא) למתרגלים

מלמד בודהיזם מתוך הערכה רבה למקורותיו , יחד עם גישה רכה ואנושית ,  תוך מתן דגש על ההיבטים המעשיים שלו בחיי היומיום.  משלב ומציע בלימוד כלים לבדיקה אישית והרהור.

בשנת 2004 , מתוך רצון ליצור מרכז מידע בעברית למתעניינים בבודהיזם, הקים (יחד עם אילן לוטנברג) את אתר "בודהיזם בישראל" שהוא אתר ללא כוונות רווח המציג פרטים ועדכונים שוטפים על הפעילויות הבודהיסטיות בישראל, מכל הזרמים והמסורות  וכולל גםספרית מאמרים וכתבים בודהיסטיים בעברית, "כתב העת הבודהיסטי" המקוון , אחת לחודשיים,"פעם בשבוע-המאמר הבודהיסטי השבועי"  ו"שבילים רבים דהרמה אחת" –סדרת הרצאות המפגישה מורים בודהיסטיים בכירים ממסורות שונות להרצאות ופאנל על אחד מנושאי הדהרמה.

כותב ומתרגם  מאמרים על מושגים ונושאים בודהיסטיים . בין הספרים שתרגם לעברית :

– "מה שלימד הבודהא" –מאת וולפולה ראולה (עם אילן לוטנברג)-בהוצאת "כתר". ספר הנחשב לאחד מספרי היסוד המציגים את הבודהיזם על פי מסורת התראוואדה

-"סאמא סטי- תשומת לב נכונה" – מאת המכובד פ.א. פאיוטו,  (עם אילן לוטנברג) (*)

– "ההתהוות המותנית-חוק הסיבתיות הבודהיסטי"- מאת המכובד פ.א. פאיוטו,( עם שרית שץ) (*)

– "טוב ורע ומעבר להם- הקארמה בלימוד הבודהיסטי"- מאת  המכובד פ.א. פאיוטו,  (עם

– "חשיבה בהירה" -מאת  המכובד פ.א. פאיוטו,  (יחד עם דיתי אני-טצלף)  (*)

– ספר שירים והגות- "שירים בשם ההולכים לדרך" –שירי דהרמה אישיים (*)

(*) ספרים אלו להפצה חופשית (בדאנה)  ולהורדה חופשית בספרית אתר "בודהיזם בישראל".

חיפוש באתר
אילן לוטנברג

אילן לוטנברג לומד ומתרגל מעל ל-20 שנים את הדרך הבודהיסטית במסורות השונות. ממתרגמי הספרים "קץ הזמן" מאת קרישנמורטי, "מה שלימד הבודהה" מאת ואלפולה ראהולה, ו"סמא סטי" מאת פאיוטו. ממקימי אתר "בודהיזם בישראל", מעורכי כתב העת המקוון של "בודהיזם בישראל", ומיוזמי תכנית "שבילים רבים דהרמה אחת".

אילן מלמד בודהיזם ומדיטציה במסגרות שונות. גישתו משלבת לימוד מעמיק של המקורות בשילוב התרגול המדיטטיבי ויישומיו המעשיים כאימון יום-יומי ודרך חיים המובילה לערות ולחופש.

אילן מלמד ומלווה מנחים בפרויקט "מדיטציה אחד על אחד", המציע הנחיה אישית וליווי בתרגול מדיטציה למתמודדים עם סרטן ומחלות מאיימות חיים.

חליפת מכתבים עם ליאורה אליאס בר-לבב, מתמודדת שליווה בשנת חייה האחרונה, יצאה לאור  בספר "למצוא מתוכו את האור".

חיפוש באתר

מערכת כתב העת

מרב ראט

חיפוש באתר
משה בראל

חיפוש באתר
דורון מלכא

חיפוש באתר
עדה אבשלום

חיפוש באתר

מנהלת האתר

ענת הירש

חיפוש באתר

מרכז הפרסומים באתר

גל ברנדר

חיפוש באתר

ריכוז קבוצת פייסבוק

אלה זוהר

חיפוש באתר

עיצוב ודיגיטל

איתי ארצי

לומד בשקיקה כל מה שיש ליום הזה להציע.

מנהל את חברת פאראגון לפיתוח תוכנה, מלמד בחטיבה, לומד פסיכותרפיה בשיטת האקומי ותלמיד בפסיכודהרמה.

מחבר ספרי הילדים "למה דרקונים יורקים אש?", "איך מתנהגים עם חבר" ו-"ככה חתולים מבקשים סליחה" יוצר צעצועים ומשחקי ילדים בתחום האינטיליגנציה הרגשית והבין-אישית.

חיפוש באתר

חברי צוות

אבי פלוטניק

חיפוש באתר
מיכאל קוגן

חיפוש באתר
דיתי אני טצלף

חיפוש באתר

בודהיזם בישראל 2018 © כל הזכויות שמורות

אתר: סודה

שתפו
שתפו